A Semmelweis Egyetem rektori székéért indulók mindegyike koncentrálna az egyetemi életpályamodell továbbfejlesztésére.
Dr. Hunyady László, az Általános Orvostudományi Kar (ÁOK) dékánja, az Élettani Intézet igazgatója és Dr. Merkely Béla klinikai rektorhelyettes, Klinikai Központ elnök, a Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinika igazgatója is bemutatta programját.
„Az egyetemi kiválóság 12 pontja" címmel mutatta be rektorjelölti programját Dr. Hunyady László, az Általános Orvostudományi Kar (ÁOK) dékánja, az Élettani Intézet igazgatója az Elméleti Orvostudományi Központ Szent-Györgyi Albert termében. Ú vélte, fő céljai nem mások, mint amiket a teremben ülők többsége is mondana, ha megkérdeznék, mit szeretne az egyetemen. Legyen kiváló oktatás, kutatás, betegellátás, a hallgatók jó körülmények között tanuljanak, kiválóan teljesítsenek, a munkatársak élet- és munkakörülményei optimálisak legyenek. Éppen ezért a dékán, mint rámutatott, fontosnak tartja, hogy terveit eddigi teljesítménye kontextusába helyezze, láttatva, hogy folyamatosság van az eddigi munkássága és rektori tervei között - tudósított az intézmény honlapja.
Az egyetem a karok tevékenységére épül – jelentette ki. Pályázatában külön foglalkozik minden karral, a karok vezetőivel egyeztetve, az ő elképzeléseik alapján írta meg ezt a részt – tette hozzá.
Az oktatás, kutatás, betegellátás kiválósága nem növelhető anélkül, hogy vonzó anyagi- és munkafeltételeket teremtsünk a munkatársak számára – mutatott rá. Eszerint kiemelt programpont a már említett oktató életpályamodell, annak kiterjesztése minden karra és minden dolgozóra. Fontosnak tartja, hogy a kormányzat az egészségügyi ágazatban oktatókat is kezelje kiemelten a szakorvosokhoz hasonlóan. Programjában szerepel egy többletjuttatási rendszer is az oktatás minősége alapján. Kiemelten fontosnak tartja a szakdolgozók, valamint a konduktorok megfelelő bérezését.
Hallgatóbarát egyetemet szeretne, ahol a tehetséggondozásnak új mechanizmusai indulnak el, a nehézséggel küzdő hallgatók rendszerszintű támogatást kapnak, javul a kollégiumi ellátás, valamint fejlesztések folynak az oktatásmódszertan és a hallgatók véleményezése terén. Az ÁOK-n létrejött oktatás-módszertani centrum működését az egész egyetemre kiterjesztené. További részletek itt
„Hagyomány, tudás és alázat – út a világ legjobb 100 egyeteme közé" címmel mutatta be rektorjelölti programját Dr. Merkely Béla klinikai rektorhelyettes, Klinikai Központ elnök, a Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinika igazgatója a II. Sz. Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika tantermében.
Dr. Merkely Béla pályázatát bemutatva úgy fogalmazott: közös küldetésünk, hogy a Semmelweis Egyetemet az orvos- és egészségtudományi felsőoktatás, biomedicinális kutatás és gyógyítás globális térképén a legelső vonalba helyezzük. A Semmelweis név történelmi védjegy, mely magába foglalja mind a hat kart. Kiemelte az oktatás, kutatás, gyógyítás hármas egységének fontosságát, melyet egy háromlábú székhez hasonlított, ami akkor stabil, ha minden lába egyformán erős és egészséges.
Konkrét tervei között említette a Professzorok Semmelweis Kollégiumának létrehozását, mely az egyetem korábbi vezetőiből, neves professzorokból állna, élén az előző rektorral. A testület feladatai közé tartozna a stratégiaalkotás, az egyetemfejlesztési tervek véleményezése és a Szenátus tevékenységének szakmai támogatása. Létrehozna egy fiatal, tehetséges kutatókat tömörítő Innovációs Kollégiumot is, mely „Semmelweis Lab"-ként funkcionálva dolgozna az egyetem fejlődésén, előtérbe helyezve a transzlációs kutatást és innovációt.
Javaslatai között szerepel egy új, támogató Szervezeti és Működési Szabályzatot kidolgozó Szervezetfejlesztési Tanácsadó Testület létrehozása, mely a rektori és kancellári terület képviselőiből állna.
A rektorjelölt tervezi egy Operatív Kabinet (OK) felállítását is, melybe a rektori és a kancellári terület 3-3 főt delegálhat. Az OK célja az egyetemi szabályzatok felülvizsgálata a jogszabályi kereteken belül annak érdekében, hogy a működőképességet és a versenyképességet hatékonyabban segítsék. További részletek itt