• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Semmelweis napi elismerések Szolnokon

Regionális hírek Forrás: Lapado

A Kálmándi Mihály-díjat dr. Lőrincz Ambrus és megyei Hetényi kórház szűrővizsgálatokat végző közössége vette át.

A Semmelweis nap alkalmából az egészségügy területén kimagasló tevékenységet végzőket ismerték el a szolnoki városháza dísztermében rendezett hétfői ünnepségen. A kivételes szociális érzékenységéről ismert szolnoki orvosról, Kálmándi Mihályról elnevezett díjat Szolnok önkormányzata 1994-ben alapította.

Szalay Ferenc polgármester beszédében kiemelte: a város önkormányzata, felismerve társadalmi felelősségét ennek a tendenciának a megállításában, 2005 óta működteti Egészségügyi Szakmai programját. Szolnok város vezetése erkölcsi kötelességének és felelősségének érzi a lakosok egészségnevelését, egészségi állapotának lehetőségek szerinti javítását és ennek a felelősségteljes feladatnak a felvállalásában példamutató támogatást kap az önkormányzat a helyi egészségügy szereplőitől. Fontos erkölcsileg és anyagilag is elismerni az egészségügyben dolgozókat szakmaiságukért, odaadásukért és lelkiismeretességükért – hangsúlyozta a városvezető, és bejelentette: a 2014-20-as fejlesztési ciklusban a város több rendelője is megújul, így a Temető úti és a Széchenyi körúti is.

A Kálmándi Mihály-díjat dr. Lőrincz Ambrus és megyei Hetényi kórház szűrővizsgálatokat végző közössége vette át.

Dr. Lőrincz Ambrus több mint 40 éve végez orvosi tevékenységet Szolnok városában, az egészségügyi ellátórendszer valamennyi területét ismeri. Több ezer szolnoki lakos háziorvosa volt. Egyetemi tanulmányait Szegeden végezte, specializációt 4 szakterületen – tüdőgyógyászat, kardiológia, háziorvos, üzemorvos – szerzett. Diplomája megszerzése után a Szolnok Megyei Tüdőgyógyintézetben helyezkedett el. 1970-től háziorvosi, majd üzemorvosi ellátást biztosított Szolnokon. 1982 és 1994 között a szolnoki Hetényi Géza Kórház Kardiológiai Osztályán dolgozott. 1995 – 2003 között háziorvosi szolgáltatást biztosított Szolnokon, majd 2003-tól 2009-ig a Hetényi Géza kórház Kardiológiai rehabilitációs osztályának főorvosa volt. 2009 óta a mai napig is foglalkozás-egészségügyi orvosként tevékenykedik. Tagja a Magyar Kardiológus Társaságnak, a Magyar Kardiovasculáris Rehabilitációs Társaságnak, és a Magyar Hypertonia Társaságnak. Tíz éven át tanított a szolnoki Tiszaparti Egészségügyi Szakközépiskolában és részt vett a Szegedi Orvostudományi Egyetem medikusainak, szigorló orvosainak oktatásában is.

A másik elismert a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Hetényi Géza Kórház- Rendelőintézet városi szűrővizsgálatot végző szakmai közössége. A team évek óta résztvevője a városlakók egészségi állapotát és életminőségét javító programoknak, 2008-2015-ig közel 30 ezer szűrővizsgálatot végeztek el a Tiszta Szívvel Szolnokért program keretében. A szűrésen résztvevő szakemberek mindegyikére igaz az, hogy rendkívül lelkesen, odaadóan, nagy türelemmel és empátiával, magas szakmai tudással végzik munkájukat mind a hétköznapokban, mind pedig a lakossági szűrőprogramok során. Ez utóbbi tekintetében önkéntesen, mindenféle anyagi javadalmazás nélkül.

Az ünnepségen a Szolnokért Emlékérem Arany fokozata posztumusz elismerésben részesült Dr. Süveges Tiborné védőnő a város családjaiért végzett elkötelezett, kimagasló szakmai munkájáért.