Új szakképesítésekre, rezidens-ösztöndíjra és csoportos menedzsment-képzésekre ment a pénz.
A Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kórház és Egyetemi Oktató Kórház „Humánerőforrás-fejlesztés képzési díj és ösztöndíj támogatás által a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kórház és Egyetemi Oktató Kórházban" című, TÁMOP-6.2.2.A-11/1-2012-0057 jelű, az Új Széchenyi Terv Társadalmi Megújulás Operatív Program támogatási rendszeréhez benyújtott pályázatát a Humán Erőforrás Programok Irányító Hatóságának vezetője 124 794 378 Ft összegű támogatásra érdemesnek ítélte meg. A pályázat teljes költségvetése: 124 794 378 Ft, mely 100%-os Európai Uniós támogatással valósult meg - tudatta közleményében az intézmény.
Intézményünk 3 célterületen vette igénybe a pályázati forrást: képzésekre, szakorvos jelölt ösztöndíj programokra és menedzsment-képzésekre. Az 1. célterület keretében 19 fő egészségügyi szakképesítéssel rendelkező szakdolgozó új szakképesítésének megszerzését valósítottuk meg, illetve 2 fő orvos aneszteziológus szakorvos- és 3 fő orvos sürgősségi szakorvos képzésben vett részt. A pályázat keretein belül a 3. célterületen 3 fő szakorvos jelölt ösztöndíjas programját valósítottuk meg.
Továbbá a 4. célterületen a pályázati felhívás elvárásainak megfelelően csoportos menedzsment jellegű továbbképzéseket valósítottuk meg az alábbi témakörökben (16 fős csoportok szervezésével), melyen a résztvevők összességében 192 kompetenciát szereztek meg:
- Ellátás minőségének mérése – indikátorok gyakorlati alkalmazása a minőség mérésére és értékelésére (16 fő részvételével)
- Folyamatmenedzsment és szervezetalakítás (16 fő részvételével)
- Egészségügyi ellátásszervezés és kommunikáció (16 fő részvételével)
- Tájékoztatások és kommunikáció a betegekkel az ellátás során, beleértve a beteg-együttműködés és betegoktatást (32 fő részvételével)
- Egészségügyi szolgáltató intézményi folyamatainak hatékonyságnövelésére szolgáló programok, irányítás és szervezés (32 fő részvételével)
- Betegbiztonság (48 fő részvételével) és
- Infekciókontroll (32 fő részvételével)
A projekt célja az volt, hogy az egészségügyben biztosított megfelelő mennyiségű és minőségű humánerőforrás következtében javuljon az egészségügyi ellátás színvonala, új szakmai kompetenciákat biztosító felső- és középfokú szakképzések, szakirányú továbbképzések, egészségügyi szakképesítéssel rendelkezők új szakképesítésének megszerzése, kompetencia- és hatásbővítő kezelések támogatása, valamint az orvostudomány és a technológiai környezet által megkövetelt szakmai elvárásokhoz való hozzájárulás, mely célok elérését ezen pályázat segítségével tudtuk megvalósítani.