Munkába állították a sürgősségi ultrahangkészüléket a dunaújvárosi mentőállomáson az országban elsőként.
Az átadási ünnepségen dr. Kálmán András polgármester kiemelte, hogy a dunaújvárosiak körében nyáron végzett közvélemény-kutatás eredménye szerint a városiak által legelismertebb intézmény a mentőállomás. A polgármester további támogatásáról biztosította a mentőket, emlékeztetve arra, hogy a közgyűlés egymillió forintos támogatást szavazott meg a berendezés megvásárlására.
A műszer vásárlására gyűjtési akciót indított a Dunaújváros és környéke 04 Alapítvány, amelynek felhívására csak dunaújvárosi cégek és magánszemélyek adakoztak, miközben a mentők jelentős ellátási körzetben teljesítenek szolgálatot.
A sürgősségi hordozható ultrahangkészüléket dr. Gorove László, az Országos Mentőszolgálat főigazgatójának szakmai támogatásával Magyarországon elsőként a dunaújvárosi mentők használják. A készülékkel végzett vizsgálat a mentőket már a helyszínen olyan döntéshez segíti, amellyel értékes perceket nyerhetnek az ellátásban, a sérülés feltárásában, és olyan információhoz jutnak, amelynek birtokában azonnal a megfelelő ellátási szintű gyógyintézetbe tudják szállítani a beteget. A jobb sürgősségi ellátást az infrastrukturális beruházások is – az autópályát már átadták, az új Duna-hidat jövő évtől használhatják a közlekedők – indokolják, hiszen gondolni kell a várhatóan bekövetkező súlyosabb közlekedési balesetekre.
Az eredeti áron 3,6 millió forintért kínált műszert – mint Magyarországon először mentőautóba helyezett készüléket –, jelentős, mintegy kétmillió forintos kedvezménnyel tudta megvásárolni a 04 alapítvány, hasznosságát külföldi példák sora igazolja Reszegi Imre szerint, aki úgy véli, alapítványuk előrelátásból is vizsgázik.