• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Szájsebészet és fogászat felsőfokon

Regionális hírek Forrás: Unideb.hu

A digitális technikák arcsebészeti és fogászati alkalmazása a 18. Debreceni Fogászati Napok központi témája.

A közlekedési balesetekkel összefüggő arcsérülések ellátásában vezető helyen áll a Debreceni Egyetem Klinikai Központja. A fogászatnak és szájsebészetnek egy nagyon különleges szegmenséről van szó, ahol a digitalizáció hatalmas előrelépést hozott – hangsúlyozta Redl Pál, a Fogorvostudományi Kar általános dékánhelyettese a 18. Debreceni Fogászati Napok csütörtöki sajtótájékoztatóján, a Kölcsey Központban - tudosított a DE honlapja.

Az Arc- Állcsont és Szájsebészeti Tanszék vezetője ismertette, hogy a digitális képalkotó eszközök használatával az arcról, koponyáról ma már annyira pontos diagnózist tudnak felállítani, hogy a közlekedési balesetek sérültjein maradéktalan rekonstrukció végezhető. A Klinikai Központba olyan sérültek is érkeznek az ország minden területéről, valamint külföldről, akiknél az elsődleges beavatkozás nem sikerült tökéletesen és fennmaradt valamilyen deformitás.

- A Debreceni Egyetemen alkalmazott, legújabb digitális technológiai vívmányok segítségével meg tudjuk tervezni azt, hogy milyen pótlásokra, implantátumokra vagy arcsontműtétre van szükség ahhoz, hogy az arc szimmetriáját helyreállítsuk – tette hozzá Redl Pál.

Hegedűs Csaba, a Fogorvostudományi Kar dékánja kiemelte, hogy a debreceni konferencián minden évben a legfrissebb eredményeket, módszereket, eszközöket mutatják be. Ezzel nemcsak a régióban dolgozó fogorvosok szakmai továbbképzéshez járul hozzá az egyetem, hanem a fogorvostan-hallgatók számára is egy kiváló kitekintési lehetőséget nyújt a legújabb hazai és nemzetközi újdonságokra.

- Hallgatói kezdeményezésre tizennyolc évvel ezelőtt negyven-ötven résztvevővel indult, mára pedig csaknem ötszáz látogatóval az ország legjelentősebb szakmai rendezvénye a Debreceni Fogászati Napok. Idén a résztvevők első kézből értesülhetnek olyan izgalmas, jövőbe mutató új területekről is, mint például a fog eredetű őssejtek kutatása, vizsgálata – mondta a dékán. A március 30-án nyílt háromnapos találkozó nemcsak az általános fogászattal foglalkozóknak kínál hasznos tudást, hanem a fogszabályozás, a gyermekfogászat, a szájsebészet és a fogpótlástan területén dolgozó szakembereknek is.