• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Szívgyógyászati eszközöket szerzett be a PTE Klinikai Központ

Regionális hírek 2023.10.30 Forrás: Weborvos
Szívgyógyászati eszközöket szerzett be a PTE Klinikai Központ

Az eszközfejlesztések kiemelt jelentőségűek, hiszen továbbra is igen jelentős számú a poszt-COVID szindrómás kardiológiai beteg is.

A szívsebészeti nagyműtéten frissen átesett, illetve előrehaladott szívelégtelenségben szenvedő betegek ágynál történő monitorozására, felügyeletére használható modern és mobil eszközparkkal gazdagodott a Pécsi Tudományegyetem Klinikai Központja (PTE KK). A közelmúltban zárult projekt európai uniós támogatással valósult meg, a Széchenyi 2020 program vissza nem térítendő, közel 300 millió forintos támogatásának köszönhetően - adta hírül az intézmény közleményben.

A szív- és érrendszeri megbetegedések hazánk halálozási és megbetegedési statisztikájának élén állnak. A Pécsi Tudományegyetem Klinikai Központ (PTE KK) kardiológiai eszközfejlesztésének célja a dél-dunántúli régióban a szív- és érrendszeri halálozási okok csökkentése, valamint a megbetegedések legkorszerűbb eszközökkel történő diagnosztizálása és kezelése volt. Az eszközfejlesztések kiemelt jelentőségűek annak okán is, hogy a világjárvány következményeként továbbra is igen jelentős számú a poszt-COVID szindrómás kardiológiai beteg - írták.

A PTE KK Szívgyógyászati Klinika Baranya, Tolna, Somogy vármegye regionális kardiológiai és szívsebészeti centrumaként a nap 24 órájában folyamatosan látja el a dél-dunántúli régió szívbetegeit. A klinikán évente átlagosan 7500 fekvőbeteget látnak el, valamint a kardiológiai szakambulancián éves szinten közel 50.000 vizsgálatot végeznek el. A PTE KK I. sz. Belgyógyászati Klinika Kardiológiai Tanszékén mintegy 20.000 járóbeteg vizsgálat történik és több mint 1200 fekvőbeteget gyógyítanak évente.

Érthető tehát, hogy erre a két klinikára kerültek azok az új, modern eszközök, melyek a betegek monitorozását segítik, közvetlenül a betegágy mellett. A két említett klinikára egy-egy felsőkategóriás echokardiográf készüléket szereztek be a projekt keretében, melyek a szív- és érrendszeri ellátás minőségi javulását jelentik a regionális centrumként működő klinikák számára. Ezen felül beszereztek még telemetriás és betegmonitorozó rendszert, kettő darab úgynevezett sürgősségi kocsit, valamint szintén két darab asztali pulzoximétert, amely az oxigén telítettség, illetve a pulzusszám ujjon keresztüli mérésére szolgál - áll a közleményben.