• nátha
    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Táblát avattak Popper Péter emlékére

Regionális hírek Forrás: MTI

Hivatásának tekintette a pszichológia, később a valláspszichológia tudományának népszerűsítését.

Emléktáblát avattak Popper Péter tiszteletére a XIII. kerületi Csanády utcai, egykori lakóházának falán a pszichológus születésének 81. évfordulója alkalmából, szerdán. Az emléktáblát Tóth József, a kerület polgármestere avatta fel, az ünnepség után pedig levetítették a pszichológusról szóló A kő, a víz és a kutya című portréfilmet az Újlipótvárosi Klubgalériában - közölték az esemény szervezői az MTI-vel.

Popper Péter Budapesten született 1933. november 19-én. Fő kutatási területe a pszichoterápia, a társadalmi beilleszkedési zavarok és a valláspszichológia volt. Tudományos tevékenységén kívül foglalkozott szépirodalommal is, írt három színdarabot, a televízióban pedig 1963-tól készített műsorokat.

Oktatott a Gyógypedagógiai Tanárképző Főiskolán, majd a Fiatalkorúak Átmeneti Nevelőintézetének pszichológusa lett. 1963-tól a Semmelweis Orvostudományi Egyetem (SOTE) I. számú Gyermekklinikájának tudományos munkatársa, majd főmunkatársa volt, pszichológiai kandidátust 1969-ben szerzett, 1980-tól a SOTE orvospszichológiai oktatási csoportjának vezetője volt 1992-ig.

Több tudományos tisztséget is betöltött; szerkesztette a Magyar Pszichológiai Szemlét, tagja volt az MTA Pszichológiai Bizottságnak és a Nemzetközi Alkalmazott Pszichológiai Társaság választmányi bizottságának, valamint nyolc éven át volt elnöke a Népjóléti Minisztérium Klinikai Pszichológiai Kollégiumának.

Bölcs derűje, élvezetes előadásai, széles körű tudása és tapasztalata lenyűgözte a hallgatóságát. Sosem olvasta fel az előadásait, ugyanis az volt az elve, hogy ha a diáktól a vizsgán megköveteli a könyv nélküli felelést, akkor neki is jegyzet nélkül kell tudni előadást tartani.
Hosszú időn keresztül különböző alternatív gyógymódokkal és az ázsiai pszichológiák magyarországi népszerűsítésével is foglakozott. Olvasóival, közönségével megismertette más kultúrák gondolkodását, vallását. Hivatásának tekintette a pszichológia, később a valláspszichológia tudományának népszerűsítését. 2010. április 16-án hunyt el Budapesten.