A legtöbbet idézett magyar orvos, Veres János családja látogatott el a Debreceni Egyetemre.
A laparoszkópos beavatkozásokat lehetővé tévő Veres-tű megalkotójának családját fogadta a DE OEC Sebészeti Műtéttani Tanszéke pénteken. A Veres-tű nagyszerű eszköz, amelynek a lényege, hogy a tűt olyan fémköpeny veszi körül, melynek rugós kitámasztása van. Szúráskor a tű áthatol a szöveteken, de a tű körüli szövetek ellenállást jelentenek a köpeny számára. Abban a pillanatban, amikor ez az ellenállás megszűnik, a rugó segítségével előrenyomul a hüvely, így megakadályozza a tű által okozandó sérüléseket. Laparoszkópos beavatkozásoknál a tűn keresztül közömbös gáz juttatható például a hasüregbe, mely így felemelkedik, s kezdődhet a beavatkozás – tájékoztatott Dr. Furka István egyetemi tanár.
Az eredeti, első Veres-tűt 2009-ben adta át a család a DE OEC Sebészeti Műtéttani Tanszék vezetőjének, ahol 2012-ben Veres János emlékhelyet létesítettek a kiváló orvos tiszteletére – mondta Dr. Mikó Irén egyetemi tanár, a Sebészeti Műtéttani Intézet igazgatója. Itt a kiváló orvos tevékenységével kapcsolatos relikviákat, dokumentumokat őrizzük.
Veres János családtagjai látogatásuk során megtekintették az Emlékhelyet, és ellátogattak a Kenézy Villába, ahol az Orvostörténeti Gyűjtőhelyen méltó környezetben állították ki az eredeti Veres-tűt, ezzel is emléket állítva az egyetem egykor itt végzett, kiemelkedő orvos-professzorának.