A dinamizált mentőállomások új mentőgépkocsit, valamint modern orvostechnikai eszközöket is kapnak.
Az Új Széchenyi Terv TIOP-2.2.1-11/1-2012-0001 „Sürgősségi Ellátás Fejlesztése – Mentés" projekt keretében az Országos Mentőszolgálat Magyarország 18 megyéjében 22 új mentőállomást épített és további 60-at dinamizált, melyek műszaki átadás-átvétele 2015. október 31-ig – egy kivételével – megtörtént. A mai napon a megújult, dinamizált tatabányai és az újonnan épült bábolnai mentőállomást adták át ünnepélyesen - tudatta az OMSZ közleménye.
A 2012 végén kezdődött és a magyar sürgősségi betegellátásban stratégiai szerepet játszó projekt befejezéséhez érkezett. Október végére megtörtént a műszaki átadás-átvétel az összes dinamizált, és – Mezőberény kivételével, ahol a munka kivitelezőváltás miatt november végére fejeződik be – az újonnan épült mentőállomások esetében is.
A mentőállomások dinamizálása keretében elvégzett beavatkozásoknak köszönhetően jelentős mértékben javulnak a mentés szakmai feltételei, csökken a riasztástól számított kiérkezési idő. Ezt szolgálják az új, motorizált garázskapuk, a kimenő és beérkező járművek mozgásának elkülönítése, a korszerű fertőtlenítő berendezések beépítése. Az állomások költséghatékony működését segíti az energiaellátó rendszerek korszerűsítése és az épületek utólagos hőszigetelése. A dinamizált állomások új mentőgépkocsit, valamint modern orvostechnikai eszközöket is kapnak.
Az új építésű mentőállomások az ellátás javítását szolgálva olyan területeken épültek, ahol eddig hiányoztak a riasztást követő 15 percen belüli kiérkezés feltételei. Az új állomások műszaki és orvostechnikai felszereltsége teljes mértékben megfelel az európai normáknak. Minden állomáson két új mentőgépkocsi áll szolgálatba személyzettel együtt.
A TIOP-2.2.1-11/1-2012-0001 „Sürgősségi ellátás fejlesztése-mentés" projektben a tatabányai mentőállomás felújítása bruttó 27.931.081 Ft értékű beruházás keretében valósult meg. A megyében a tatabányai mellett a komáromi, oroszlányi és kisbéri mentőállomás került korszerűsítésre. A hálózatbővítés keretében Bábolnán építettek új mentőállomást.
Az európai uniós normáknak és a kor színvonalának megfelelő, megújult mentőállomás átadásán köszöntőt mondott Schmidt Csaba polgármester, Dr. Gyöngyösi Péter OMSZ projektigazgató és Dr. Onódi Lívia a régió orvosigazgatója.
Az ünnepélyes szalagátvágást követően a résztvevők megtekinthették az épületet, mely modern és komfortos munkakörnyezetet biztosít a tatabányai mentődolgozók, és még gyorsabb, biztonságosabb ellátást a térség rászoruló lakosai számára.
Bábolnán is átadták az új állomást
A bábolnai fejlesztés 17 településen 24 902 lakost érint, és tehermentesíti a területet eddig ellátó tatabányai, tatai, kisbéri, komáromi és győri mentőállomásokat. A projekt keretében Komárom-Esztergom megyében a bábolnai új állomás megépítése mellett 4 állomás dinamizálása történt meg.
A bábolnai mentőállomás építése bruttó 107 688 468 Ft értékű beruházás keretében valósult meg. A projekt forrásainak köszönhetően a mentőállomásra két új, teljesen felszerelt B típusú mentőgépkocsi is kerül, emellett a megyében egy mentőorvosi kocsit (MOK) is szolgálatba állítanak.
A közel 300 m2 alapterületű állomáson a komfortos munkavégzés és a higiéniai követelményeknek való megfelelés érdekében nappali tartózkodó helyiséget, éjszakai pihenőket, fekete-fehér öltözőt, raktárakat, korszerű gépkocsimosó- és fertőtlenítő helyiségeket alakítottunk ki. Az energiahatékonyság biztosítása céljából a kondenzációs gázkazános rendszer megújuló energiaforrással való rásegítésére napkollektoros rendszert építettünk be, hőszigetelést kapott a padozat, illetve a homlokzatok és a födémek, valamint modern, hőszigetelő nyílászárók kerültek az épületbe.
Az európai uniós normáknak és a kor színvonalának megfelelő mentőállomás átadása ünnepélyes rendezvény keretében történt. Az eseményen köszöntőt mondott Czunyiné Dr. Bertalan Judit országgyűlési képviselő, a település részéről Dr. Horváth Klára polgármester, Dr. Popovics György a Komárom-Esztergom Megyei Közgyűlés elnöke, az OMSZ részéről pedig Dr. Burány Béla főigazgató és Dr. Onódi Lívia régióigazgató. A szalagátvágást, majd az állomás és a gépkocsik kulcsának átadását követően a résztvevőknek bemutatták az épületet, mely modern és komfortos munkakörnyezetet biztosít a bábolnai mentődolgozók, és még gyorsabb, biztonságosabb ellátást a térség rászoruló lakosai számára.