A tévé a szülő és a gyerek számára egyaránt az otthon hangulatát idézi, a nyugtatók használatának igényét is csökkenti.
Jelentős adománnyal segíti az LG Electronics Magyar Kft. (LG) az Egyesített Szent István és Szent László Kórház Gyermekintenzív Osztályán működő Kritikus Állapotú Gyermekekért Alapítványt: a vállalat — dolgozói összefogással — minden kórteremben vadonatúj készülékekre cseréli a korábbi tévéket. Az összesen tíz darab készüléket Bumseop Lee, az LG Electronics Magyar Kft. igazgatója adta át a kórháznak - tudatták közlerményben.
Az Egyesített Szent István és Szent László Kórház Gyermekintenzív Osztálya 24 éves fennállása óta beteg gyermekek ezreit látta el. Kórtermeiben súlyos, gyakran kritikus állapotú, jellemezően agyhártya- és agyvelőgyulladással, különböző fertőzéses megbetegedésekkel bekerülő gyermekeket ápolnak. Az osztályon rendkívül felkészült orvosi csapat és szakképzett, elhivatott ápolói gárda dolgozik, akik mindent megtesznek azért, hogy kis betegeik egészségesen térhessenek vissza otthonaikba.
Dr. Vályi-Nagy Isván, az Egyesített Szent István és Szent László Kórház igazgatója örömmel fogadta az adományt, hiszen rendkívül fontosnak tartja a magas szakmai színvonal mellett a humánus környezet biztosítását. Vallja, hogy a beteg gyermekek felépülésében a jó felszereltség és az ellátók szakértelme mellett nagyon fontos a kényelmes, barátságos, otthonos környezet. Az intenzív ellátást igénylő betegségek ugyanis általában hirtelen, váratlanul súlytanak le a gyermekre és családjára. E rendkívül nehéz teher elviselésében, feldolgozásában a kikapcsolódást segítő eszközök, például a kórtermi televíziók sokat segíthetnek.
Fontos segítség a terápiában a televízió
„A kikapcsolódást segítő eszközök jelentőségét csak az ágy mellett dolgozó szakember érzékeli igazán" — fogalmazott dr. Ujhelyi Enikő, a Gyermekintenzív Osztály vezetője. „Egyik rendkívül súlyos daganatos betegséggel küzdő, a kezelést megtagadó, magába fordult gyermek betegünk életét például teljesen megváltoztatta az a körülmény, hogy az intenzív osztályon külön tévét kapott. Egész nap, még a gépi lélegeztetés alatt is musicaleket nézett rajta, ami nagyon komolyan segítette az áthangolódásban. Miután levettük a gépről, dúdolni, énekelni kezdett, majd kedvenc dallamaira ritmusosan mozogva nyerte vissza mozgásképességét és életkedvét. Végül az addig visszautasított, életmentő kezelésbe is beleegyezett."
Kevesen gondolnák, de a televízió az egyik legfontosabb terápiás eszköz a kórházban. A tévé a szülő és a gyerek számára egyaránt az otthon hangulatát idézi, és gyakran az egyetlen kapcsolatot jelenti a külvilággal. Csökkenti a nyugtatók használatának igényét is, hiszen a síró, rettegő gyermek mindig megnyugszik, ha kedvenc mesefilmjét látja. Egyes esetekben azonban ennél is nagyobb hatása lehet a beteg életére.