• nátha
    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Terv szerint halad a pécsi 400 ágyas klinika felújítása

Regionális hírek Forrás: Weborvos

A régi tervrajzok és a mai valóság eltérései csak munka közben bukkannak a felszínre.

Alig pár hónapja vehették birtokba orvosok és betegek a TIOP-2.2.7-07/2F/2-2010-0001 számú „Janus Pannonius Program - Korszerű egészségügy a történelmi régióban" nevű projekt első kész elemét, a mintegy 1713 m2-es ún. Déli bővítményt, amelyben ma már folyamatosan zajlik a gyógyító munka. Az építkezés azonban nem állt meg: jelenleg is több százan dolgoznak a 400 ágyas tömb „A" és „C" szárnyának felújításán és a sürgősségi osztály (SBO) kialakításán - jelezte sajtóközleményében az intézmény. Ez utóbbit a TIOP-2.2.2-08/2-2010-001 azonosítószámú „Janus Pannonius Sürgősségi Program – Korszerű sürgősségi ellátás a történelmi régióban" elnevezésű projekt finanszírozza.

– Egy meglehetősen bonyolult építkezésről van szó, hiszen munka közben folyamatosan fenn kell tartani a kórház új és régi részlegeinek – mint az épületben maradt belgyógyászat, laboratóriumi, illetve diagnosztikai szakmák – működőképességét. Ráadásul az építési terület tőszomszédságában van a szívcentrum is – nyilatkozta dr. Kukai Tibor beruházási főmérnök.

A kivitelezők a PTE szakembereinek szigorú és folyamatos kontrollja alatt dolgoznak, rendszeresek az egyeztetések és az ellenőrzések. Ezekre többek között azért is szükség van, mert a felújítás megkezdése előtt nem volt lehetőség feltárásokra az épületben, így az eredeti épület tervrajzai és a meglévő szerkezetek közti eltérések csak munka közben bukkannak a felszínre.

Az ütemterv szerint a nyári hónapokban megkezdődhet a jelenleg átépítés alatt álló „A" és „C" épületszárny, valamint az SBO többlépcsős engedélyeztetése. A mobil orvostechnikai berendezések beköltöztetése csak ezen engedélyek megléte, azaz a projekt ezen építészeti részének lezárása után következhet. A „C" szárny a központi műtőblokkot és az intenzív osztályokat, az „A" szárny pedig – a későbbiekben elkészülő „B" szárnnyal közösen - a belgyógyászati, sebészeti, érsebészeti, valamint mozgásszervi sebészeti (ortopédia, traumatológia) osztályokat, s az alsóbb szintjeiken a fenti szervezeti egységek szakambulanciáit fogadja be a felújítás teljes befejezését követően.

A Kivitelező az „A" és „C" szárny építészeti átadása után lát neki az utolsó szakasz, a keleti „B" szárny rendbetételének, melynek engedélyeztetésére várhatóan a jövő év első hónapjaiban kerülhet sor, pontot téve az elmúlt évtizedek legnagyobb pécsi egészségügyi beruházására.