Az egészségügy, az élelmiszeripar és az oktatás területén fejlesztik az együttműködést.
Az egészségügy, az élelmiszeripar és az oktatás területén fejleszti tovább együttműködését a Debreceni Egyetem Kínával. Az intézmény stratégiai irányként fogalmazta meg a kínai kapcsolatok fejlesztését, ezért kötött megállapodást 2009-ben a Kínai Orvostudományok Akadémiájával, 2010-ben a Wuhan Egyetemmel, 2011-ben pedig a Chongqing University of Technology-val. A kétoldalú kapcsolatnak része a tudományos együttműködés, a hagyományos kínai gyógymódok oktatása egyetemünkön, illetve a hallgatók tandíjmentes cseréje is. Jelenleg 111 kínai diák tanul a Debreceni Egyetemen, ám számuk a jövőben növekedni fog – egyebek mellett erről is tárgyalt a csütörtöki találkozón a nagykövet és Szilvássy Zoltán rektor - tudósított az intézmény honlapja.
- A magyar és a kínai kormány együttműködésében jelenleg két olyan terület is van, ahol a Debreceni Egyetem fontos partnerként jelenik meg. A fejlesztési tervek a gyógyszeriparhoz és az élelmiszeriparhoz kapcsolódnak. A Debreceni Egyetem közreműködésével valósulhat meg egy tejtermékcsalád kínai igények szerinti technológiai fejlesztése, a másik pedig egy gyógyszeripari projekt, ami hormonkészítmények szájon át történő alkalmazását teszi lehetővé – foglalta össze a rektor.
A hatfős kínai delegáció látogatása során rövid sétát tett az egyetemen, majd a nagykövet találkozott az itt tanuló kínai diákokkal, és előadást tartott a kínai-magyar kapcsolatokról. Kiemelte, hogy bár Kína és Magyarország méreteiben nagy különbségek vannak, mégis sok a kapcsolódási pont a két ország között a kultúra, az oktatás, a kereskedelem, az egészségügy és az ipar területén.