A végzősök nem csupán egy oklevelet kaptak, hanem felelősséget is vállaltak arra, hogy segítsenek olyan embereknek, akiken mások nem biztos, hogy tudnának.
A Debreceni Egyetem Egészségtudományi Karának diplomaosztó ünnepségén 514 végzős hallgató vette át oklevelét, akik többek között szociális munkásként, ápolóként, védőnőként, dietetikusként helyezkedhetnek el a munkaerőpiacon. A diplomák átadása mellett díjazták azokat a hallgatókat is, akik kiemelkedő eredményeket értek el az elmúlt tanévben - számolt be róla az egyetemi portál.
Okleveles egészségügyi szociális munkások, okleveles rehabilitációs szakemberek, okleveles népegészségügyi szakemberek, okleveles szociális gazdaság szakemberek, okleveles táplálkozástudományi szakemberek, ápolók, dietetikusok, gyógytornász-fizioterapeuták, népegészségügyi szakemberek vehették át diplomájukat a Debreceni Egyetem Egészségtudományi Kar diplomaosztó ünnepségein. A végzősök az ETK két ceremóniáján kapták meg a diplomáikat. A 2024/25-ös tanévben összesen 514 jelölt tett eleget az előírt követelményeknek.
Móré Marianna, az Egészségtudományi Kar dékánja ünnepi beszédében azt hangsúlyozta, hogy a végzősök nem csupán egy oklevelet kaptak, hanem felelősséget is vállaltak arra, hogy segítsenek olyan embereknek, akiken mások nem biztos, hogy tudnának.
- A hallgatók olyan hivatást választottak, melyben a segítés és a támogatás lesz része a szakmai munkának, olyan emberekkel találkozhatnak majd, akikre lehet, hogy nem figyel senki, vagy az adott helyzetben csak önökre számíthatnak. Óriási lesz a felelősségük, nem lesz elég a szakmai tudás, információval kell ellátni olyan embereket, akik önállóan problémát sem képesek felismerni. Támogató kezet kell nyújtaniuk az elesetteknek, a betegeknek, az aggódó kismamáknak, felelősséggel kell helyzeteket kezelniük. Az emberekkel való együttműködéshez ma még több kitartásra van szükség. A nehézségek közepette azonban nincsenek egyedül, hiszen láthatták az egészségügyi és szociális szférában az összetartást, az elkötelezettséget és ugyanazt a büszkeséget érezhették, mint amit a szakemberek is érznek a munkájuk eredményeiért. Önöknek a tanulmányukkal, törekvésükkel kiérdemelt oklevéllel nemes feladatuk lesz szép hivatásuk tekintélyét megőrizni, a szociális gondoskodás, az egészségmegőrzés, a gondozás és az egészségvédelem területén olyan elhivatottsággal tevékenykedni, hogy az hozzájáruljon a lakosság szociális helyzetének javulásához, egészségének megőrzéséhez. Életük és szakmai tevékenységük során emlékezzenek az itt letett esküjük szövegére – fogalmazott a kari vezető.
„Arra törekszem, hogy enyhítsem, illetve megakadályozzam egyének, csoportok és közösségek megkülönböztetését, nélkülözését, szenvedését. Munkám alapjának tekintem minden ember alapvető emberi értékének és méltóságának elismerését” – hangzott el a hallgatók eskütételében.
A diplomaosztó ünnepségen elismerték a karon kiemelkedő munkát végzett hallgatókat.
További részletek a teljes beszámolóban