Farkas Bertalan 1980. május 26-án indult nyolc napos küldetésre az űrbe első és eddig egyedüli magyarként.
A Semmelweis Egyetem Honvéd-, Katasztrófa- és Rendvédelem Orvostan Tanszékének tudományos főtanácsadójává nevezték ki Farkas Bertalant. Az űrhajós a szenátusi teremben tartott rendezvény keretében vehette át az erről szóló oklevelet Dr. Gál János rektorhelyettestől és Dr. Hunyady Lászlótól, az Általános Orvostudományi Kar dékánjától. Az űrhajós 35 évvel ezelőtti űrutazása alkalmából érkezett a Semmelweis Egyetemre egy tízfős, űrhajós társakból álló nemzetközi delegáció kíséretében - tudatta az intézmény honlapja.
„A Semmelweis Egyetem híres arról, hogy nyitott az újításra, és mindig elől jár az egészségügyet, a kutatást és az oktatást érintő fejlesztésekben. Ennek ékes példája a mai összejövetel" – mondta Dr. Gál János klinikai rektorhelyettes, a Honvéd-, Katasztrófa- és Rendvédelem Orvostan Tanszék vezetője. Mint hangsúlyozta: Farkas Bertalan kinevezése mellett a rendezvényen azt is ünneplik, hogy az egyetem keretszerződést írt alá egy innovatív fejlesztések menedzselésére specializálódott céggel, az NVT Cooperation Nyrt-vel, melynek célja a kutatási és oktatási együttműködés elsősorban a betegek és az egészségmegőrzés érdekében.
A vállalat jelenlegi egyik legnagyobb projektje egy távmenedzselt egészség- és életvédelmi rendszer fejlesztése. A rendszer minőségi ellenőrzését és kontrollálását a Semmelweis Egyetem látja el, emellett kidolgozza és végzi a betegek monitorozást végző személyzet szakmai képzését. Atesztelésben részt vesz Farkas Bertalan is. További részletek a teljes cikkben