• nátha
    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Új befektető az orvosképzés segítő startupnál

Regionális hírek Forrás: MTI

9 millió forintos befektetéssel 9 százalékos tulajdonrészt kérnek az InSimu orvosszakmai céggel közös vállalkozásból.

Az orvostanhallgatók és a fiatal orvosok képzését segítő startup vállalkozásba fektet be a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) tulajdonában lévő Hiventures Állami Kockázati Tőkelap-kezelő - jelentette be a cég vezérigazgatója csütörtökön a Debreceni Egyetemen (DE) sajtótájékoztatón.

Kisgergely Kornél elmondta: az inkubátor tőkeprogramjuk keretében - amelyben azok a mikrovállalkozások vehetnek részt, amelyeknek megvan az ötletük, de forrásra van szükségük, hogy azt piacképes termékké fejlesszék - 9 millió forintos befektetéssel 9 százalékos tulajdonrészt kérnek az InSimu orvosszakmai céggel közös vállalkozásból.

Az InSimu ötletét az alapítók személyes tapasztalatai adták: debreceni orvostanhallgatóként megtapasztalták, hogy mennyire nehéz a jó orvosi diagnózis felállítása és, hogy számos emberélet megmenthető lenne, ha az egészségügyben dolgozók diagnosztikai képességei jobbak lennének - utalt a cég létrejöttére Tóth Gábor, a társaság egyik alapítója. Így született meg egy olyan játékosan oktató applikáció kifejlesztésének a gondolata, amelynek segítségével virtuális betegeken tudnak gyakorolni az orvosok: ki tudják kérdezni, különböző vizsgálatokat kérhetnek, hogy eljussanak a diagnózisig, majd a terápiáig.

Az InSimu négy alapítója és társtulajdonosa önerőből kifejlesztette a termék béta verzióját, amelyet 2017 márciusában szakmai partnerükkel, a Debreceni Egyetemmel 20 tagú diákcsoporttal, kredites kurzus keretén belül tesztelnek - hangzott el a sajtótájékoztatón.

Szilvássy Zoltán, a DE rektora kiemelte: egyetemük élenjár az innováció területén. Jelenleg az egyetlen hazai egyetem, amelynek saját bevételeiből innovációs alapja van, innovációs központjukban pedig kutatók, vállalatok, a támogató önkormányzat és a finanszírozók dolgoznak együtt.

Barcsa Lajos (Fidesz-KDNP), Debrecen alpolgármester szerint az önkormányzatnak komoly szerepe van abban, hogy megfelelő utánpótlást biztosítson az egyetemi képzéshez, majd vonzó gazdasági környezetet a jól felkészült fiatalok helyben tartásához. Elmondta: a város az Új Főnix tervben 10 milliárd forintot fordít oktatásfejlesztésre, egyebek mellett egy nemzetközi iskola létrehozására.

Az Enterprise Hungary Nonprofit Kft. startup campus roadshowjának debreceni egyetemi állomásán a Hiventures vezetői részletesen bemutatták az kockázati tőkealap-kezelő három - inkubációs, magvető és startup - tőkeprogramját, amelyekben jelenleg összesen 50 milliárd forint hazai és európai uniós forrás áll rendelkezésre az innovatív cégek támogatására.