A betegek ápolását húsz ágyon végzik, kisebb, két-három ágyas, saját vizesblokkal ellátott kórtermekben.
A Debreceni Egyetem Klinikai Központ Hospice-Palliatív Terápiás Osztálya a jövőben új helyen, tágasabb, komfortosabb környezetben fogadja a betegeket. A részleg továbbra is a Nagyerdei Campuson, a Tüdőgyógyászati Klinika épületében, de egy másik szárnyban folytatja tevékenységét.
A Hospice-Palliatív Terápiás Osztály 2017-ben jött létre, hogy életvégi ellátást biztosítson a rászoruló, rosszindulatú daganatos betegségben szenvedőknek. A részleg 2023 óta a Klinikai Központ Nagyerdei Campusán, a Tüdőgyógyászati Klinika épületében működik.
Az ellátás a jövőben is itt folytatódik, de egy másik épületrészben. Az osztályt a Tüdőgyógyászati Klinika bal oldala felől közvetlen bejárattal, jól megközelíthető helyen alakították ki az épület földszintjén. Az átköltözés után komfortosabb környezetben fogadhatják a betegeket.
- A Hospice-Palliatív Terápiás Osztályon a betegek ápolását továbbra is húsz ágyon végzik, de a modern ellátás igényeinek megfelelően kisebb, két-három ágyas, saját vizesblokkal ellátott kórtermekben. Az új környezet a korábbinál is színvonalasabb és az életvégi ápoláshoz méltóbb feltételeket biztosít. A Klinikai Központ vezetősége a jövőben is nagy figyelmet fordít az ellátás szakmai színvonalának és körülményeinek folyamatos fejlesztésére – mondta a hirek.unideb.hu-nak Szabó Zoltán professzor, a Debreceni Egyetem Klinikai Központjának elnöke.
Az osztályon továbbra is azokat a rosszindulatú daganatos betegségben szenvedőket fogadják, akik állapotuk romlása, panaszaik fokozódása miatt már nem részesülhetnek aktív onkológiai kezelésben, illetve ugyanezen okokból otthoni vagy ápolási intézeti ellátásuk nem megoldható. Az ellátás célja a betegek testi és lelki szenvedésének, tüneteinek, fájdalmának enyhítése, szükségleteinek kielégítése, méltóságának és nyugalmának biztosítása. Az osztályon multidiszciplináris team, szakorvosok, szakápolók mellett klinikai szakpszichológus, illetve mentálhigiénés szakember, gyógytornász, lelkész, dietetikus, szociális munkás és képzett önkéntesek dolgoznak.