• nátha
    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Új integrált medikai rendszer a Kelen Kórházban

Regionális hírek Forrás: Weborvos

A betegellátást támogató EMMA bevezetésétől megtakarítást vár az intézmény.

Az Enterprise Group az innovatív informatikai és infokommunikációs szolgáltatások és megoldások egyik vezető hazai rendszerintegrátora újabb sikeres projektet zárt le.

A Kelen Kórházzal kötött szakmai együttműködés keretében az intézménynél az elsők között tesztelték majd vezették be a vállalat átfogó, európai színvonalú betegellátást támogató medikai szoftverrendszerét, az Enterprise Multi Medikai Alkalmazást (EMMA).

Szeptembertől a kórház a teljes körű egészségügyi és finanszírozási adatkezelést az EMMA rendszer segítségével látja el, így az egyszerűbb és gyorsabb információ-feldolgozásnak köszönhetően a Kelen Kórház költségmegtakarítással is számol.

A Kelen Kórház Egészségügyi Ellátó és Szolgáltató, mint magánkórház 1998-tól működik Kelenföldön. Az intézmény korábbi informatikai rendszere technológiailag elavulttá vált és nem volt alkalmas az adatok megbízható és nyomon követhető feldolgozására, illetve a gyógyítás folyamatának végigkövetésére.

A kórház vezetése ezért olyan megoldást keresett, amely választ ad a kihívásokra: egyszerűbbé és átláthatóbbá teszi az adminisztrációt és emellett költségmegtakarítást is eredményez.

A korábbi szakmai együttműködések tapasztalatai alapján a kórház az Enterprise Group szakembereit kérte fel, hogy alapos és mindenre kiterjedő felmérést végezzenek az intézményi igények és adottságok figyelembevételével. A Kelen Kórház dolgozói már a több hetes tesztidőszak alatt megismerkedhettek az EMMA rendszerével, adatregisztrációra és kiértékelésre alkalmas alrendszereivel, és felhasználóbarát felületével. A sikeres előkészítést követően került sor a teljes bevezetésre és az intézményi medikai adatbázis tartalmának teljes adatkonverziójára, így a Kelen Kórház korábban rögzített adatállományai is elérhetővé váltak. Az évek óta tárolt adatok továbbra is felhasználhatóak, szükség esetén a jogosultságoknak megfelelően akár szerkeszthetőek is.

2012. szeptember 3-tól a Kelen Kórház teljes körű intézményi medikai adatrögzítése, valamint a fizetős ellátásokhoz kapcsolódó számlázási feladatok elvégzése egyaránt az Enterprise Multi Medikai Alkalmazás rendszerével történik.

„Az új rendszerben a munkánk során használt adatokat rugalmasan és egységesen tudjuk tárolni, így megszűnnek a korábban jelentős problémának számító adminisztrációs terhek, és költségeink is csökkennek. Különösen fontos számunkra, hogy elérhetőek kórházunk előző két medikai rendszerében rögzített adatok is, amellyel biztosított a páciens életút követése, az adatbányászat, valamint az elmúlt évek adataira épülő listák és statisztikák készítése egyaránt" – mondta dr. Székely Tamás, a Kelen Kórház igazgatója.

Az adatok kezelése mellett a rendszer további előnye, hogy képes a gazdasági rendszerekkel való együttműködésre és teljes költséghely alapú transzparenciát tesz lehetővé. Integrált HBCS optimalizációt kínál, hozzájárul a hatékony betegirányításhoz, támogatja a gyógyítás folyamatának végigkövetését és földrajzilag bárhonnan, bármikor elérhető.