A koraszülött intenzív osztálynak jutatott adományt arra fogjuk fordítani, hogy biztosítsák a továbbiakban is a családbarát ellátást.
Amikor minden híradás az egyre több megbetegedést okozó új típusú koronavírus járvánnyal foglalkozik, akkor az emberekben és a cégekben is megszólal a vészcsengő: segítenem kell. Az Eisberg – a koraszülött ellátás támogatójaként – most azokra a kismamákra gondolt, akik esetleg koronavírussal fertőződhetnek meg. Rajtuk segítenének, illetve az őket ellátó, körülvevő ápolók, orvosok életét szeretnék megkönnyíteni. A Semmelweis Egyetem Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika Üllői úti részlegének koraszülött intenzív osztályán (PIC) dolgozóknak és az ott ellátott babáknak, valamint családjaiknak jelent nagy segítséget, hogy a családbarát ellátás fenntartásához nélkülözhetetlen felszereléseket adományoz 1,5 millió forint értékben az Eisberg a N.A. P. Alapítványon keresztül - tudatták közleményben.
„Az Eisberg felajánlása még békeidőben is jól jönne, nemhogy olyan helyzetben, amikor megjósolhatatlan, hogy hány koronavírussal fertőzött beteg szakad rá az egészségügyre néhány héten belül és azon belül hány olyan kismama lesz, akinek a gyermeke idő előtt jön a világra. A koraszülött intenzív osztálynak jutatott adományt arra fogjuk fordítani, hogy biztosítsák a továbbiakban is a családbarát ellátást” – mondta az adomány hírének hallatán a részleg vezetője. Dr. Nádor Csaba neonatológus szerint az adomány azt jelenti, hogy a védőfelszerelések használatával biztosítani tudják majd a koronavírussal fertőzött édesanya gyermekének, hogy lefejt anyatejet kaphasson. Mivel fertőzött nem mehet be a koraszülött osztályra, azt kell megszervezni, hogy az édesanya hol, milyen védőfelszerelésben feji le a tejet és az hogyan jut el a csecsemőhöz. Valamint azt, hogy az újszülöttet hol, milyen védőfelszerelésben látják el addig, amíg teljes bizonyossággal nem állítható róla, hogy nem fertőzött. Ezekhez pedig speciális, egyszer használatos védőfelszerelésre van szükség.
A jelenlegi ismeretek szerint nincs vertikális transzmisszió, vagyis méhen belül nem jut át a fertőzés a magzatra és anyatejjel sem terjed - tér ki erre is a közlemény.