• nátha
    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Világszínvonalú berendezések az újszülött intenzíven

Regionális hírek Forrás: MTI

Uniós támogatással korszerűsítették a térségi újszülött intenzív osztályt Zalaegerszegen.

Világszínvonalú műszerekkel és még Nyugat-Európában sem alkalmazott informatikai rendszerrel korszerűsítették a Zala Megyei Kórház újszülött intenzív részlegét, amely három megyéből fogad koraszülötteket és súlyos állapotú csecsemőket. Az évente 250 újszülöttet ápoló zalaegerszegi osztály keddi avatásán Csidei Irén főigazgató közölte: mintegy 200 millió forintos európai uniós támogatással, világszínvonalú berendezésekkel korszerűsítették a részleget.

A hosszú évek óta kiválóan működő gyermekosztály munkájáról azt mondta: kiváló eredménynek számít, hogy az innen kikerülő koraszülöttek 80 százaléka anyatejes táplálást kap. A Zala Megyei Kórház 2009 óta bababarát kórház is, ezt a címet éppen az idén újították meg.

Gárdos László, a gyermekosztály vezetője elmondta: a Zala megyén kívül Vas és Somogy megyéből is betegeket fogadó újszülött intenzív részlegben évente 30-40 extrém kis súlyú, vagyis 1500 gramm alatti csecsemőt kezelnek. A legkorszerűbb műszerek alkalmazása mellett újdonság, hogy egy eddig sem Magyarországon, sem Nyugat-Európában ilyen területen nem alkalmazott elektronikus lázlapon követhető nyomon a csecsemők minden adata. A korábbi nyolc mellett négy új, korszerű inkubátort vásároltak, kíméletes lélegeztető gépeket, illetve korszerű diagnosztikai eszközöket szereztek be.

Az osztályvezető főorvos kitért arra is: Magyarországon tavaly 90 ezer alá csökkent az újszülöttek száma, közülük 8-9 százalék a koraszülött. Ennek a 7-8 ezer csecsemőnek jelentősen javultak az életkilátásai, a születések számának csökkenése ellenére körükben jóval több az életben maradottak aránya.

Reiter József, a Gyógyszerészeti és Egészségügyi Minőség- és Szervezetfejlesztési Intézet főigazgató-helyettese arról beszélt, hogy az elmúlt négy év alatt mintegy 300 milliárd forint értékű, 90-100 százalékos európai uniós támogatottságú egészségügyi beruházás zajlott Magyarországon. A kórházi infrastruktúra egyharmada megújult, s ennek köszönhetően alapjaiban kezd megváltozni az egészségügyi alapstruktúra.