A vállalt 119 magyar, 119 angol és 119 német fejezet elkészült, hamarosan elérhető.
A magyarországi fogorvosképzés módszertani és tartalmi modernizációja korszerű hosszanti digitális tananyagfejlesztéssel három nyelven" című, TÁMOP-4.1.2.A/1-11/1-2011-0095 sz. projekt (2012. március 01.-2014. április 30.) végrehajtása során megvalósult feladatokról készített összefoglalót a Pécsi Tudományegyetem.
Mint írták, "A projekt célkitűzése az volt, hogy a Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar Fogorvos Szak által 74 magyar, 74 angol és 74 német, valamint a Semmelweis Egyetem által pedig 45 magyar, 45 angol és 45 német (összesen 119 magyar, 119 angol és 119 német) a fogorvosképzésben résztvevők számára elérhető átfogó tananyag kerüljön megírásra az elméleti oktatástól a klinikumig. A komplett elkészült háromnyelvű tananyag teljes tartalma a tankönyvtár weboldalon lesz elérhető.
A Projekt célja továbbá, hogy a digitális tananyagok és tartalmak fejlesztésével elősegítse a magyar, azon belül is a pécsi és budapesti fogorvosképzés korszerűsítését. További cél, hogy hozzájáruljon a magas képzési színvonal megtartásához, a korszerű ismeretek és készségek átadásához, illetve olyan széles látókörű fogorvos végzettségű kutatókat neveljen ki, akik kutatásaik révén hozzá tudjanak járulni a tudományág fejlődéséhez, a regionális, illetve nemzetgazdaság gyarapodásához.
A digitális tananyag egyfajta vezérfonal lesz, ami a legelső perctől az államvizsgáig terjedő időszakban előre-hátra tekintést biztosít a hallgatók számára. Segít az összefüggések megértésében, a „teljes egész" átlátásának igényét alakítja ki a jövő szakemberében.
A fejlesztési tevékenység szakterületei:
1/ Fogorvosi anatómia
2/ Orális biológia és preventívfogászat
3/ Orális radiológia
4/ Gyerekfogászat, fogszabályozás
5/ Megtartó fogászat
6/ Szájsebészet
7/ Fogpótlástan
A vállalt 119 magyar, 119 angol és 119 német fejezet elkészült, melyet jelen pillanatban a konzorciumi Partnerünk, a NORDEX Kft. - Dialóg Campus Kiadó munkálatai alatt van, hogy felkerülhessen a projekt fizikai befejezését követően a www.tankonyvtar.hu weboldalra.
A projekt fontos eleme volt az ún. Képzők képzése modul, mely keretében volt pszichológiai, oktatásmódszertan; szakmaspecifikus képzés (kommunikációtól a szakmai fotózásig); multimédiás tartalmak (informatikai oktatás); szerzői jogi képzés és a Smylist® Professional mosolytervező szoftver használatát bemutató, oktató képzés.
A képzésekhez felkért előadóknak tisztelettel köszönjük, hogy szakmai tapasztalatuk átadásával hozzájárultak a projekt sikeres megvalósításához" - áll a közleményben.