• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

valami

tesztoldal Forrás: MTI

NFH: a vizsgált étrend-kiegészítők közül 3 nem felelt meg a követelményeknek.

Mintegy 54 étrend-kiegészítőben vizsgálta a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság (NFH), hogy valóban annyi ásványi anyagot, vitamint, illetve "jótékony" baktériumot tartalmaz-e, mint amennyi a címkén szerepel; a vizsgált termékek közül 3 nem felelt meg a követelményeknek - közölte az NFH szerdán az MTI-vel.

A közlemény szerint az 54 vizsgált termék közül 9-féle volt probiotikus termék, a többi egyéb étrend-kiegészítő (tabletta, pezsgőtabletta, rágótabletta) készítmény vitamin-, illetve ásványi anyagot tartalmazott, a címkén feltüntetettek szerint.

A szakemberek az egyes termékekben vizsgálták a C-, B1-, B2-, B6-vitaminok és a niacin elnevezésű vitamin mennyiségét, valamint ellenőrizték a termékek kalcium, magnézium, cink és vas tartalmát is.

A hatóság által elvégzett vizsgálatok szerint a Doppelherz aktív folsavval, amely B6, B12, C és E vitamint tartalmazó étrend-kiegészítő tabletta, a TEVA Lactiv Kid élőflórát tartalmazó étrend-kiegészítő szuszpenzió, fekete cseresznye ízű terméke és a BELLY-FITR étrend-kiegészítő nem felelt meg az ellenőrzésen - olvasható a közleményben.

Kifejtették: a Doppelherz aktív folsavval rendelkező terméke a címkén feltüntetett vitamintartalma a vizsgálatok szerint lényegesen kevesebb volt a magyar nyelvű tájékoztató hibája miatt, ugyanis a mért értékek megfeleltek az eredeti német nyelvű címkén szereplő értékeknek.

A TEVA Lactiv Kid esetében azt állapították meg, hogy a termékben lévő baktériumok közül több baktérium ampullánkénti mennyisége nem érte el a címkén szereplő értékeket.

A "BELLY-FITR készítménye esetében pedig a laborvizsgálatok szerint még kimutatható mennyiségben sem volt jelen a címkén feltüntetett két "jótékony" baktérium.

Az elvégzett laboratóriumi vizsgálatok a Társadalmi Megújulás Operatív Program (TÁMOP) keretében, a Széchenyi 2020, az Európai Unió és az Európai Szociális Alap közel 487 millió forintos támogatása révén megvalósuló az egészségtudatos fogyasztóvá válás elősegítését célzó, több mint 618 millió forint összköltségvetésű kiemelt projekt részei. A projekt keretében még július végén országos kampánysorozatot is indított az NFH.