Hét város, mintegy háromszáz egészségügyi szakember, több ezren résztvevő és 33 millió forint.
Lezárult a Richter Egészségváros program hatodik éve, amely során hét városban, mintegy háromszáz egészségügyi szakember segítségével több ezren tudtak meg többet egészségi állapotukról. A rendezvényekre látogatók részvételükkel a helyi kórházakat is támogatták, hiszen minden aktivitás, amit az egyén önmaga egészségéért tett, a kórházak eszközállományának fejlesztését szolgáló 2 millió forintos Richter alapadomány növeléséhez is hozzájárult. A programban résztvevő kórházaknak 33.294.700 forint gyűlt össze, amely az eddigi legmagasabb összeg.
A programsorozat történetében a rekordot, a 7.433.900 forintos adományt a mohácsi kórház kapta. - Régóta célunk, hogy a gyógyítás mellett nagy hangsúlyt fektessünk a megelőzésre is. Felelősséget érezve a régió és a város lakosságáért, kötelességünknek érezzük a fejlesztést. Az adományból az Intenzív Osztály számára egy lélegeztetőgép megvásárlása a cél - mondta Dr. Csizmadia Csaba a Mohácsi Kórház főigazgató főorvosa, aki a szűrőprogrammal kapcsolatban kiemelte: a statisztikai adatok egyértelműen igazolják a rendezvény létjogosultságát.
A Richter Egészségváros keretében elérhető szűrések a megbetegedési és halálozási statisztikákat vezető betegségekre kínálnak megelőzési lehetőséget, hiszen az idejében felfedezett betegségek jó eséllyel gyógyíthatók. Prosztata (PSA) szűréssel, csontsűrűség méréssel, koleszterin- és vérnyomásméréssel, szív- és érrendszeri rizikóbecsléssel és különböző tanácsadásokkal igyekeztek a szakemberek kiszűrni az esetleges megbetegedéseket. A kezdeményezés egyedülálló lehetőséget kínált minden résztvevőnek, hiszen a városlakók ingyenesen, régóta halogatott vagy éppen nehezen hozzáférhető egészségügyi szűréseken vehettek részt. Sokan megértették ennek a jelentőségét.
A Richter Egészségváros fővédnöke, Rudolf Péter, és utazó nagykövetei Béres Alexandra, Katus Attila, Jaksity Kata, Radványi Dorottya, Krizsó Szilvia és Rácz Zsuzsa az év folyamán az ország különböző pontjain, Dunaújvárosban, Mohácson, Békéscsabán, Esztergomban, Pápán, Orosházán, és Budapesten hívták fel a lakosság figyelmét az egészségmegőrzés és a betegség megelőzés jelentőségére.
- Ez a rendezvénysorozat remek összekapcsolása egyén és közösség érdekének. Jó érzés, hogy hasznos dologban veszek részt, ugyanakkor van valami ijesztő az adatokban, amikhez hozzájutottam, hogy a közel hetvenezer elvégzett szűrések több mint 20 százalékánál komoly gondot találtak. Megfogalmazódott bennem, hogy ahogy mi élünk, az nem tesz jót az ember egészségének – nyilatkozta Rudolf Péter, utalva az egyéni felelősség fontosságára, az életmód és a kialakuló betegségek közötti összefüggésekre. Az Egészségváros nagykövetei beszélgetésekkel, előadásokkal, tanácsadásokkal, tornával, személyes példáik, javaslataik megosztásával kívánták segíteni a lakosokat, a kiegyensúlyozott, harmonikus életvitel megtalálásában.
A Richter Egészségváros programsorozat keretében eddig 40 helyszínen 40 kórház a Richter Gedeon Nyrt.-től összesen 173 millió forint támogatást kapott. - A Richter Egészségváros elmúlt hat évének eredményei azt mutatják, hogy az ország minden táján óriási lakossági igény mutatkozott a szűrésekre, tanácsadásokra, az egészséges életmód kialakításában való segítő iránymutatásra. Az Egészségvárosnak köszönhetően több ezer esetben hívtuk fel a lakosság figyelmét további szakorvosi ellátás szükségességére – foglalta össze az Egészségváros eredményeit Beke Zsuzsa, a Richter Gedeon Nyrt. kormányzati kapcsolatok PR vezetője. A visszajelzések, és az adományok nagysága jól példázza mennyire fontos és közös ügy az egészségmegőrzés.