• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

A szoptatás megóv bizonyos allergiák ellen

Egészségmagazin Forrás: Medipress

Az atópiás megbetegedések megelőzésére az a legjobb, ha az arra hajlamos gyermek az első négy hónapban csak anyatejet kap vagy tehéntejmentes tápszert.

Amennyiben az atópiás betegségekre (pl. ekcéma, asztma, ételallergiák) különösen hajlamos csecsemők legalább négy hónapos korukig csak anyatejet kapnak, vagy tehéntejmentes tápszert, akkor később alakulnak ki ezek a betegségek, vagy egyáltalán nem is jelentkeznek a tünetek.

A Pediatrics januári számában megjelenő cikk a fenti végső következtetést vonja le. "Alapjában valószínűleg mindegy, mit esznek a várandós és szoptató kismamák" - állítja Dr. Frank Greer a Wisconsin Egyetem gyermekgyógyász professzora, a cikk egyik szerzője.

Az atópiás megbetegedések megelőzésére az a legjobb, ha az arra hajlamos gyermek az első négy hónapban csak anyatejet kap, vagy tehéntejmentes tápszert. Így megelőzhető vagy késleltethető némelyik atópiás betegség, különösen az ekcéma kialakulása. A szilárd ételek bevezetésének időpontja és módszere semmilyen jelentőséggel nem bír a megelőzés szempontjából. A kutatók azt remélték, hogy a kismamák és csecsemők étrendje ill. a szoptatás fontos faktor lehet a betegek számának csökkentésében, de a feltételezés sajnos csak az ekcéma esetében vált be. A szoptatással a betegek aránya egyharmaddal esett vissza. A gyermekkori asztma és az ételallergiák esetében azonban nem mutattak ki összefüggést. Mindegyik betegség ugrásszerűen emelkedett az elmúlt évtizedekben. A genetikai adottságok mellett a környezeti tényezők, mint pl. az étrend is fontos szerepet játszanak.

Az új jelentés a terhesség alatti táplálkozással, a szoptatással és az első életévvel kapcsolatos különböző bizonyítékokat vette át. A kép nagyon komplex. Még nem bizonyítottuk a szoptatás hatékonyságát. Talán több, átfogóbb tanulmányra lenne szükség, ill. a gyermekek hosszabb távú nyomon követésére.