A 31. héten országosan majd másfél szeresére nőtt a pollenterhelés.
A növekvő tendencia állomásonként is kimutatható, három város kivételével (Salgótarján, Szekszárd, Mosdós) mindenütt nőtt az összpollenszám, a legkifejezettebben Eger, Miskolc, Győr és Szombathely esetében; Budapest és Zalaegerszeg továbbra is tartja az első helyet - jelentette az ÁNTSZ Aerobiológiai Hálózata.
A folyamatosan virágzó nyári allergének (csalánfélék, pázsitfűfélék, útifű, libatopfélék, kender) mellett berobbant az üröm (az előző héthez képest több, mint tízszeres pollenszórással) és több, mint kétszeresére nőtt a parlagfű (Ambrosia) levegőbeli pollenkoncentrációja is; mely Budapesten és Békéscsabán már magas szintet ért el. Ezen városokban nyolc-, ill. ötszörösére nőtt koncentrációja a múlt héthez képest; a többi városban közepes, vagy alacsony koncentráció alakult ki.
Az összpollenszám legnagyobb részét (78%) még mindig a csalánfélék (Urticaceae) adják, amelyek az előző héthez képest szintén másfélszeres koncentrációnövekedést mutatnak; leginkább Zalaegerszegen szóródnak. A pázsitfűfélék (Poaceae) pollenszórása közepes szinten stagnál, elsősorban Budapesten, Békéscsabán és Nyíregyházán okozhat tüneteket. Kis mértékben csökkent az útifű (Plantago) virágporának mennyisége. Kétszeresére emelkedett azonban kender (Cannabis) pollenjének koncentrációja - Kecskeméten és Budapesten nagyon magas értéket detektáltak, de a városok felében közepes, ill. magas a koncentráció. Emelkedett a libatopfélék (Chenopodiaceae) virágporának szintje is - 11 állomáson közepes, ettől eltekintve alacsony szintet monitoroztak. A lórom (Rumex) pollenszórása már országszerte alacsonynak mondható. A városok többségében még mindig megtalálható a csapdákban a pillangósvirágúakhoz tartozó japánakác virágpora, de már csökken a koncentrációja.
Az allergén gombaelemek mennyisége a levegőben stagnál - a legtöbb állomáson azonban még mindig nagyon magas szintet ért el.