• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

A díj meghirdetésével egy időben kampány is indul az orvosi hivatás jobb megbecsülése érdekében.

Elismerni valakit, valakinek a teljesítményét mindenki számára fontos. Mindannyian vágyunk elismerésre. Díjakat – ahogy a mondás is tartja – mindig későn kapja meg az arra érdemes. Az orvosi hivatást, a szakmai teljesítményt is elismerik évente, ezek fontosak, de a díjak odaítélésekor azokat nem kérdezik meg, akik mindennap találkoznak az orvosokkal, a betegeket. Márpedig az ő véleményük mérvadó. A jó orvos-beteg kapcsolat, a partneri viszony, az orvosi szakma jobb elismerése az alapja az orvosi hivatás megbecsüléseként adható Astellas Díjnak, melyet a Magyar Egészségvédelmi Alapítvány alapított - hangzott el a kezdeményezést bemutató tájékoztatón. 


A partneri viszony eredményezheti – többek között – azt is, hogy az orvosi szakmát a betegek is egyre jobban elismerik. Ezt tűzték ki maguk elé a Díj életre hívói is. Az alapítók szerint ez a díj azért különleges, mert a betegek küldik be a díjra érdemesek nevét, valamint saját történeteiket is. A beérkezett javaslatok alapján dönt a díjazottakról a zsűri. Ennek tagjai nem orvosok, nem egészségügyi dolgozók, hanem olyan közéleti szereplők, írók, újságírók, színészek, aki eddigi életük során már találkoztak valóban a szakmájáért, a gyógyításért tevékenykedő orvossal. Siposhegyi Péter író, Krasznai Éva újságíró, Halász Judit színésznő, Kolláth György jogász lesznek a bíráló bizottság tagjai.


A pályázatokat a páciensek készítik és nyújtják be, önmagukról és orvosaikról szólnak, mégsem szabad senki személyiségi jogát és az orvosi titkot megsérteni. Nem az a fontos, hogy kivel mi történt, hanem az, hogy ki szolgált rá leginkább az elismerésre, azért, mert tudásból és emberségből jelesre vizsgázott. Bátran pályázzanak tehát, mert talán a jó példa erejével gyógyít „csak" nem egyes embereket, hanem a társadalom lelki békéjét jobbítják - bíztatják a (volt) pácienseket az alapítók.


A díj meghirdetésével egy időben egy kampány is indul az orvosi hivatás jobb megbecsülése érdekében. Több fórumon is felhívják a közvélemény figyelmét akciójukra, elképzeléseikre. Lesznek hirdetések, tervezik társadalmi célú spotok elkészítését. Saját honlapot is indítanak, a dijazorvosokert.hu címen. Orvosi rendelőkbe juttatják el felhívásukat. A beérkezett történeteket – az anonimitás megőrzésével – publikálják.


A kampány végén nagyszabású gála keretében kerül adják át a díjat. A díj alapítói várják azon cégek, szervezetek támogatását, akiknek szintén fontos ez az ügy. A rendezvénnyel hagyományt is kívánnak teremteni, azaz ez a díj nem egyszeri és megismételhetetlen alkalom lesz az orvosi hivatás elismerésére, a tervek szerint minden évben meghirdetik a díjat és minden évben lefolytatják kampányukat.