• nátha
    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Elhízás és terrorizmus

Egészségmagazin Forrás: Medipress

A terrorizmus sokkal kevesebb ember halálát okozta, mint a kóros elhízás okozta betegségek.

A világ vezetői a terrorizmus elleni harcukban gyakran elfeledkeznek egy sokkal fenyegetőbb, emberek millióinak halálát okozó tényezőről: a kóros elhízásról és a többi jóléti civilizációs betegségről.

Egészségügyi szakértők szerint az egyoldalú egészségtelen táplálkozás, a dohányzás és a mozgáshiány megszűntetése lenne az első lépés a civilizációs betegségek megelőzésében.

"A terrorizmus bár közvetlen veszélyt jelentett és jelent az egész világra, valójában sokkal kevesebb ember halálát okozta, mint a kóros elhízás, a cukorbetegség és a dohányzás-okozta betegségek" - nyilatkozta Lawrence Gostin professzor, az Oxfordi Egészségügyi Szövetség munkatársa. "A jóléti államok civilizációs betegségeinek nagy része pedig megelőzhető lenne megfelelő tájékoztatás és némi anyagi támogatás segítségével" - tette hozzá a professzor.

Az Egészségügyi Világszervezet adatai szerint a következő 10 évben közel 388 millió ember fog meghalni valamilyen krónikus-és egészséges életmóddal megelőzhető-betegség következtében.

"A politikai vezetők világszerte figyelmen kívül hagyják ezt a problémát" - nyilatkozta Gostin professzor, aki a Georgetown és Johns Hopkins egyetemeken is tanít.

"A média is szívesebben kapja fel az olyan szenzációszámba menő járványokat, mint a madárinfluenza és a SARS. Ezek azonban csak ideig-óráig veszélyeztetik a civilizációt, míg a különböző szív és tüdőbetegségek, amelyek a világon bekövetkező összes halál 60 százalékáért felelősek, csak kis figyelmet kapnak."

"Az életvitelünk az, ami beteggé tesz minket. Az egész világon milliók vannak veszélyben, és ez az állapot mostanra tarthatatlanná vált" - nyilatkozta Ruth Colagiuri.

"Az általános mozgáshiány, amely az egyik legnagyobb kockázati tényezőt jelenti a krónikus betegségek kialakulásában, évente 1.9 millió ember halálát okozza világszerte - nyilatkozta Tony Capon, az ausztrál Macquarie Egyetem egészségügyi-tanulmányok professzora - A mozgás a része kell, hogy legyen az életünknek, és a saját érdekünkben tennünk kell érte, hogy ezeket a betegségeket megfelelő életmóddal megelőzzük."

A tudósok szerint a cukor a zsír és a só túlzott fogyasztását is csökkenteni lehetne friss és nyers ételek fogyasztásával.