• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Ezen a versenyen csak nyertest hirdettek

Egészségmagazin Forrás: Weborvos

Idén a fővárosi Semmelweis Psoriasis Klubhoz került a vándorserleg.

Ugorj fejest az éjszakába pikkelysömörrel élő társainkért! – ezzel a jelszóval csobbant a vízbe október 29-én este az ország öt városában (Budapest, Debrecen, Kaposvár, Pécs és Szeged) több ezer ember és számos olimpikon, többek közt Cseh László, dr. Molnár Tamás, Biczó Bence és Szécsi Zoltán is. A társadalmi célú versenyt, melynek lényege, hogy egy óra leforgása alatt a lehető legtöbb métert ússzák le a résztvevők az élsportolókkal karöltve, végül Budapest nyerte, ahol összesen 29 450 métert teljesítettek a résztvevők. Így idén a fővárosi Semmelweis Psoriasis Klubhoz került a vándorserleg.

A Magyar Dermatológiai Társulat kezdeményezésében, és dr. Simicskó István Sportért és ifjúságért felelős államtitkár fővédnökségével 2012-ben első alkalommal megrendezett nagyszabású társadalmi célú esemény idén még nagyobb siker lett. Az 5 városban összesen 136 350 métert teljesítettek a versenyzők a rendelkezésükre álló 60 perc alatt, a résztvevők száma pedig másfélszeresére nőtt a tavalyihoz képest. A látogatók egyöntetű véleménye szerint ez annak köszönhető, hogy az Úszók Éjszakája egy valós és oly sokakat érintő problémára hívja fel a figyelmet, a széleskörű társadalmi összefogás erejével.

„Nekem ez az első tapasztalatom az Úszók Éjszakájáról, de nagyon jól éreztem magam. Egyfelől öröm volt látni, hogy mennyien szeretnek sportolni, másfelől különösen tetszett, hogy milyen sokan állnak ki a pikkelysömörrel élőkért, akik sokszor válnak társadalmi megbélyegzés áldozataivá. Nekem úgy tűnt, ez a rendezvény valóban hozhat pozitív változást." – mondta el véleményét Cseh László olimpiai ezüst- és bronzérmes, világ- és Európa-bajnok úszó, aki a budapesti MOM Sport uszodában volt jelen.

Az uszoda tipikusan olyan helyszín, melyet a pszoriázisos betegek inkább elkerülnek a bőrükön látható elváltozások miatt. Ezáltal hazánkban közel 150 ezer embernek okoz komoly gondot a hétköznapi sport. Pedig az egyébként gyógyíthatatlan betegség tünetmentessé tehető, és a jó életminőség elérésében komoly szerepe van a rendszeres testmozgásnak is. A mozgás olyan, a pikkelysömör társbetegségeként megjelenő kórképekben hozhat javulást, mint a túlsúly, az ízületi érintettség vagy a depresszió. Az Úszók Éjszakája minden helyszínén voltak orvos szakértők, így a látogatók részletes tájékoztatást kaphattak a betegségről.

A debreceni Sportuszodában jelenlévő Prof. Dr. Remenyik Éva, a Magyar Dermatológiai Társulat elnöke szerint a rendezvény által sokkal hatékonyabban jutnak el a kulcsfontosságú információk a betegekhez. „Tavaly úgy született meg az Úszók Éjszakája ötlete, hogy szerettünk volna széleskörű tájékoztatást nyújtani erről a viszonylag elterjedt betegségről – nem csak a pikkelysömörrel élők, de egészséges társaik számára is, mert túl sok a tévhit, ez pedig jelentősen megnehezíti a betegek életét. Fontos, hogy a betegek és a társadalom is megismerje azokat a lehetőségeket, amik az érintettek rendelkezésére állnak annak érdekében, hogy javuljon az életminőségük. Az Úszók Éjszakája egy nagyon jó alkalom arra, hogy a párbeszéd az érintettek és a társadalom között elinduljon, ezzel is csökkentve a ma még sajnos tetten érhető elzárkózást ezen betegektől.

A helyi betegszervezetek és klubok, melyek az ország több városában működnek, rendszeres támogatást és segítséget nyújtanak a hozzájuk forduló betegeknek. Túl azon, hogy egymás között megbeszélik problémáikat, gondjaikat, betegségükkel kapcsolatos tudást és lelki támogatást is kapnak. Több városban várják az érdeklődőket.