Először rendeznek ünnepséget az immunterápiában és gyermekáldásban részesült családok gyermekeinek.
Az Országos Vérellátó Szolgálat először szervez mikulásünnepséggel egybekötött találkozót az immunterápiában, s ennek köszönhetően gyermekáldásban részesült családoknak.
A IVIG kismamák és kisbabák találkozóját 2007. december 8.-án (szombat) 11-12.30 óra között tarják az Országos Vérellátó Szolgálat Landsteiner termében (1113 Budapest Karolina u. 19-21.)
A rendezvény háziasszonya B. Király Györgyi, fellép a Kincses Színház.
Magyarországon már 64 immunglobulin bébi született, olyan diagnózis és olyan terápia segítségével, amit a világon az elsők között (először) dolgozott ki magyar kutatócsoport, Petrányi Győző akadémikus vezetésével.
Az ünnepségre várt babák, azaz a HABAB babák olyan gyermekek, akiknek szülei gyermeket szerettek volna vállalni, ám ez a visszatérő immunológiai habituális vetélés (HABAB) miatt semmilyen orvosi segítséggel sem volt számukra lehetséges. Az ismétlődő vetélések (habitualis abortus, korai terhességi veszteség) gyakorisága a népességben 2-5 százalék között mozog. A harmadik vetélés után az ismétlődés kockázata több mint 55 százalék.
A korai terhességi veszteségek hátterében sokan sokféle okot feltételeznek. Az utóbbi időben sikerült speciális immunológiai vizsgálatokkal kimutatni, hogy ezen esetek többségében az allergiához hasonló erős immunreakció felelős a vetélésért, hasonlóan a transzplantációknál megfigyelt kilökődési reakcióhoz.
A vetélő asszonyoknak, mivel hiányzik a magzatot védő immunreguláció, a transzplantációkhoz hasonlóan immunterápiás kezeléssel vissza lehet állítani ezt a védelmet, illetve a terhesség alatt megfelelő kezeléssel kivédhető a vetélést előidéző "kilökődési reakció".
Jelentős eredményt értek el hazai orvosok az Országos Gyógyintézeti Központban és az Országos Vérellátó Szolgálatban a habituális vetélés immunterápiával való megakadályozásában, így ma Magyarországon már 64 csecsemő született meg e tudományos bizonyítékokkal alátámasztott eljárásnak köszönhetően.