Az étrendkiegészítőket gyártó cégek piaci részesedése 2007-ben elérte a patikai forgalom 40%-át.
A nyugati világban reneszánszát élik a távol-keleti gyógynövényeken alapuló különféle étrendkiegészítő készítmények. A trend mára elérte Magyarországot is, legalábbis ez derül ki a forgalmazási adatokból. Hazánkban is egyre nagyobb teret hódít magának a természetgyógyász szemléleten alapuló termékek fogyasztása és az ezen alapuló betegségmegelőzés. Ezt bizonyítja az is, hogy étrendkiegészítőket gyártó cégek piaci részesedése 2007-ben – a patikai forgalom alapján – már elérte a 40%-ot.
A debreceni egyetemen TCM-et (Traditional Chinese Medicine – Hagyományos Kínai Orvoslás) oktató, két évtizede Magyarországon élő Dr. Chen Zhen nevével fémjelzett vállalat felmérése szerint Magyarországon a legnépszerűbbek az olyan természetes étrendkiegészítők, melyek a szűztea, a ginzeng, az alga, a galagonya vagy a halolaj összetevőiből állnak.
A legnépszerűbb kínai étrendkiegészítőket tartalmazó listát első kínaiak körében már több ezer éve ismert és kedvelt, nem fermentált tealevekből készült szűztea vezeti. A második legnépszerűbb gyógynövény a kínai hagyományos orvoslásban 5000 éve használatos ginzeng.
Dr. Chen Zhen szerint az egyik legfőbb probléma abban rejlik, hogy Magyarországon, csakúgy, mint a többi nyugati országban, az átlagember akkor fordul orvosához, mikor már előállt a baj, míg Kínában ez pont fordítva működik.