A budapesti képzésen többek között bemutatják a határon túli szakembereknek a magyar védőnői szolgálatot.
A 17,1 milliárd forintból induló Kárpát-medencei óvodafejlesztési programról beszélt Grezsa István kormánybiztos a külhoni magyar gyermekegészségügyi prevenciós szakemberek képzésének szerdai megnyitóján.
A fejlesztés 1674 intézményt és 3000 óvodai csoportot érint. Ebből a program első részében 76 új óvodát, bölcsődét adnak át, 211-et újítanak fel és 1500-ban alakítanak ki magyar játszósarkot, de az intézményfejlesztés mellett rendkívül fontosak az olyan jellegű képzések, mint a most induló, mert szakemberek nélkül elképzelhetetlen a jobb óvoda -mondta a kormánybiztos.
Velkey György, a program megvalósításában a nemzetpolitikai államtitkárság szakmai partnereként működő Magyar Gyermekorvosok Társasága elnöke köszöntőjében arról beszélt, a szerdán kezdődő képzés nagyon fontos, mert bevonja a magyar gyermekegészségügyi hálózatba a határon túli gyerekorvosokat és más, a gyerekekért dolgozó szakembereket, megvalósítja a kommunikációt a gyermekorvosok és más szakemberek között, és kiemelt figyelmet fordít a laktáció, a szoptatás fontosságának hangsúlyozására.
A nemzetpolitikai államtitkárság a Kárpát-medencei óvodafejlesztési program keretében két képzést szervezett. A szerdán kezdődő, október 6-ig tartó képzésen a külhoni magyar gyermekegészségügyi prevenciós munkában dolgozók vesznek részt. Bemutatják nekik a magyar védőnői szolgálatot és megismertetik őket azokkal a lehetőségekkel, amelyeket ez a szolgálat a családok, elsősorban az édesanyák és a gyermekek ellátásában nyújtani tud. A képzésre pár nap alatt több mint ötvenen jelentkeztek.
A második képzést - amelyre a külhoni magyar gyermekpszichológusokat invitálták - október 18-20-án tartják, a nagy érdeklődés miatt az eredetileg tervezett ötven helyett hetven szakembernek.