Jelenleg Budapesten 7, vidéken 2 kórházban és 3 egyéb intézményben segítenek a sárga angyalok.
Magyarországon a nonprofit szervezetek közül számos működik alapítvány formában. Van köztük kisebb, nagyobb. De mi az, hogy nagy? Nagy az az alapítvány, ahol 350 önkéntes 13.000 munkaórában több, mint 20.000 betegnek segítve teljesít szolgálatot? Igen, nagy. Ezért döntöttek úgy, hogy ezentúl rendszeresen hírt adnak arról, hogy mi történik a házuk táján.
A KÖSSZ - Kórházi Önkéntes Segítő Szolgálat Alapítvány fő tevékenysége önkéntesek toborzása, képzése, munkájuk irányítása, szervezése. Lehetőséget biztosítunk a másokért tenni akaró és képes emberek számára. Azok számára, akik szabad idejük mennyiségétől gyakran függetlenül, belső indíttatásból éppen arra szánják el magukat, hogy életükből hetente 3-5 órát mások javára áldozzanak - világítja meg a feladatukat közleményük.
Mint írják, az önkéntesek fizikai és lelki segítséget nyújtanak a kórházban fekvő betegeknek, ezzel értelemszerűen a nővéreket is tehermentesítik. Ez kicsit konkrétabban: segítenek az etetésben, sétálásban, beszélgetnek, ha arra van szükség, helyben beszereznek a betegeknek szükséges dolgokat - mintegy pótolják a betegek hozzátartozóit.
Egyenruhánk után sokan Sárga Angyaloknak is hívnak bennünket. Jelenleg Budapesten 7, vidéken 2 kórházban és 3 egyéb intézményben működünk. Gyakran esik szó manapság a társadalmi tőke és társadalmi bizalom kérdéséről. Tudjuk, ez nem más, mint az erkölcsi normákban, kötelességekben és közös értékekben való hit. Az a hit, ami a családtól kezdve az emberek közötti egyéb kapcsolatrendszereken és történelmi tradíciókon át hol erősödik, hol gyengül, de mindig létezik. Meggyőződésünk, hogy munkánkkal ennek a hitnek az erősítéséhez is hozzájárulunk.
Ez év őszén négy olyan projektet indítunk, amelynek anyagi fedezetét pályázat útján nyertük el.
A Civil szervezetek és az anti-diszkriminációs törvény végrehajtása keretében az egyenlő bánásmód törvény megfelelő alkalmazásásához kívánunk hozzájárulni. Ennek érdekében a már működő önkéntes programok helyszínein egy, a diszkriminációt megelőző, az egyenlő bánásmód elvét megvalósító modellt dolgozunk ki, ami által a betegeket érő esetleges hátrányos megkülönböztetések csökkenhetnek.
Az Egészségügyi, betegellátó intézmények segítése önkéntesek által, a Norvég Civil Alap pályázata. Hosszú távú célja további önkéntes programok bevezetésével egészségügyi, betegellátó intézmények tehermentesítése, az ellátás minőségének javítása; civil szervezet szerepvállalásának növelése az egészségügyi ellátást kiegészítő szolgáltatások területén.
Az Országos Foglalkoztatási Közalapítvány, Önkéntes szolgálat segítségével elhelyezkedés a munkaerőpiacon című pályázatának elnyerésével regionális koordináló szervként munka- nélkülieket készítünk fel a munkaerőpiacra való visszalépésre személy- és készségfejlesztéssel, képzéssel, álláskeresési tanácsadással; mentori támogatással, juttatások biztosításával. A jelentkezők lehetőséget kapnak arra, hogy tapasztalatot szerezzenek arról, hogy milyen egy munkahelyi csapat tagjának lenni amellett, hogy önállóan dolgoznak különféle önkormányzati, non-profit vagy egyházi szervezetnél.
Negyedik projektünk oktatással kapcsolatos. A Fővárosi Önkormányzat Egészségügyi és Szociálpolitikai Bizottsága pályázatának elnyerésével további önkéntesek képzésére lesz lehetőségünk.
Az pedig, hogy november-december folyamán "értünk szól" a Magyar Telekom Adományvonala, egy tavalyi sikeres pályázati részvételünk eredménye - áll a szervezet beszámolójában.