• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Már itthon is egyre népszerűbb a tai chi

Egészségmagazin Forrás: Weborvos

A tai chi kortól és egészségi állapottól függetlenül tanulható, és hasznos egészségi probléma kiegészítő terápiájaként.

A tai chi ősi kínai mozgásművészet, melyet taoista szerzetesek önvédelemre és egészségük fenntartása céljából fejlesztettek ki. Mára világszerte több millióan gyakorolják. A tai chi számos irányzata közül a Taoista Tai Chi™ különlegessége abban rejlik, hogy kifejezetten az egészség megőrzésére és helyreállítására helyezi a hangsúlyt.

A Magyarországi Taoista Tai Chi Társaság, a nemzetközi szervezete részeként, 22 éve tevékenykedik hazánkban az emberek egészségének megőrzéséért, azért, hogy e mozgásforma egészségre gyakorolt jótékony hatásait minél többen megismerjék. Jelenleg ez öt városban elérhető (Budapest, Eger, Fertőszentmiklós, Győr, Sopron).

A társaság márciusban kerekasztal-beszélgetést rendezett, elsősorban az egészségügyben dolgozók számára. A beszélgetés résztvevői között voltak orvosok, komoly egészségi problémával együtt élők, és a társaság képviselői.

A tai chi jótékony hatását több száz orvosi kutatás támasztja alá. A tanulmányok megállapították, hogy a tai chi biztonságos és hatásos. A kedvező élettani hatások az orvostudomány eszközeivel, módszereivel mérhetők és leírhatók. A tai chi művelése során végzett lágy, forgató és nyújtó mozdulatok segítik a lazítást, és az egyensúlyérzék javításával a test stabilitása is növekszik. Gyakorlása növeli az ízületek mozgástartományát, javítja a vérkeringést, és mivel nagyfokú befelé figyelést igényel, ezért a koncentrációs képességet is fejleszti. A gyakorlatok kis fizikai erőkifejtéssel végezhetők, és az egész testre frissítően hatnak.

A tai chi kortól és egészségi állapottól függetlenül tanulható, és mind egészségmegőrzésre, mind komolyabb egészségi probléma kiegészítő terápiájaként hasznos. A tai chi gyakorlása nem váltja ki a megfelelő orvosi kezelést, ám a tapasztalatok alapján számos betegség esetén javítja vagy szinten tartja gyakorlóinak állapotát. Ilyenek például a Parkinson-kór, fibromyalgia, sclerosis multiplex, reumatikus ízületi betegség, agyérkatasztrófa utáni állapot, csontritkulás, porckorong sérv, és más, nyak-, hát- vagy derékfájással járó "civilizációs" betegségek. Kimutathatóan javítja a szorongásos és depressziós betegek állapotát is.