• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Megjelent a Lelki köldökzsinór című könyv folytatása

Egészségmagazin Forrás: MTI

A kötet az anya-magzat kapcsolatanalízisen részt vett gyerekek fejlődését, anyjukkal való kapcsolatát dolgozza fel.

A Lelki köldökzsinór - Beszélgetek a kisbabámmal című könyv 2002-ben jelent meg. A kötetben beszélgetéseket lehetett olvasni az anya-magzat kapcsolatanalízisen részt vett anyákkal, akik Vollner Judit újságírónak számoltak be a módszerrel kapcsolatos tapasztalataikról, élményeikről. Azóta a kötetben szereplő magzatok megszülettek, 13-16 évesek lettek, így az új, a Magzatkortól a kamaszkorig című könyv az ő fejlődésüket kíséri nyomon az anyákkal folytatott beszélgetéseken keresztül, felidézve a korábbi terápiás emlékeket is.

Az anya-magzat kapcsolatanalízis egy preventív módszer, amelyet Hidas György és Raffai Jenő pszichológusok dolgoztak ki 1996-ban pszichoterápiás tapasztalatok alapján. A módszer feladata, hogy átvilágítsa a leendő anya lelkét, segítse várandósságával kapcsolatos esetleges konfliktusait, problémás viszonyait rendezni, valamint segítse felvenni, fejleszteni, harmonizálni születendő gyermekével, méhével meglevő természetes kapcsolatát és segítse lélektani oldalról felkészíteni mind a magzatot, mind az anyát a születésre-szülésre - olvasható Hidas György összefoglalása a módszer honlapján.

Az analízisen keresztül lehetővé válik a terhesség teljes pszichoszomatikus kontrollja, a koraszülések megelőzése, a terhesség folyamán fellépő funkcionális zavarok megszüntetése, ezáltal a szülések könnyebben és problémamentesebben zajlanak le.

A kapcsolatanalízis az anya relaxált állapotában történik, hetente egy vagy két alkalommal, a kismama jelentkezésétől egészen a szülésig. "Ha sikerül az anya lelkivilágát gyermekével, a szüléssel kapcsolatban harmonizálni, a szülés lefolyása könnyebb lesz, a gyermek jobban fejlődik mind az anyaméhben, mind a születés után, és kiegyensúlyozottabb lesz" - írja Hidas György.

A módszer mélylélektani elméleti alapjairól 1995-ben Heidelbergben, a Nemzetközi Pre- és Perinatális Pszichológiai és Orvostudományi Társaság tizenkettedik világkongresszusán tartott először beszámolót a két terapeuta, az előadást élénk tudományos érdeklődés kísérte.

A Lelki köldökzsinórt 2002 óta többször újranyomták, de tankönyv lett a felsőoktatásban, a pszichológiai és a terhesgondozással, csecsemők, újszülöttek gondozásával kapcsolatos képzéseken is, sőt a 2005-ös német nyelvű megjelenést követően Németországban is.