• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Orális egészség a munkahelyeken

Egészségmagazin 2021.09.23 Forrás: (X)
Orális egészség a munkahelyeken

A probléma orvoslására egyedülálló vállalati programot dolgozott ki a budapesti MindentMent fogászat.

A magyar lakosság fogazatának siralmas állapota hűen tükrözi a száj- és fogápolás kultúráját. A lakosság 60 százalékának[1] hiányos a fogazata. Nem véletlen, hogy a „fáj a fogam” vagy a „fogorvoshoz kell mennem” az egyik nagyon gyakori hiányzási ok a munkahelyeken. Mivel a fog- és szájüregi problémák további betegségek kialakulásához vezethetnek, a rossz orális egészség gazdasági következménye tetemes. Mit tehet egy vállalat?

A probléma nagyságát jól érzékelteti, hogy a KSH adatai szerint egy évben[2] a 16 éves vagy annál idősebb lakosság 26%-ának van fogorvosi ellátásra szüksége, és ez a szám évről évre nő. Míg a különböző orvosi ellátást igénylők aránya nem változott jelentős mértékben 2009 és 2019 között, a fogorvosi ellátást igénybe vevők aránya egy évtized alatt 8,2%-kal nőtt.[3]

A probléma orvoslására egyedülálló vállalati programot dolgozott ki a budapesti MindentMent fogászat. A MindentMent Corporate program keretében a munkáltatók fogászati diagnosztikával támogatott konzultációt, vizsgálatot, valamint kedvezményes fogászati beavatkozásokat biztosíthatnak a munkavállalóik részére.

„A betegség miatti hiányzások költségeinek csökkentésére a legjobb befektetés a munkavállalók egészségére fordított összeg. Az egészséges munkavállaló – fizikailag és mentálisan – általában több időt tölt a munkahelyen. A fogászati programunk lehetővé teszi a fogászati problémák korai kiszűrését és a munkatársak dentális edukációját, ezáltal a megelőzést. A szájhigiénés kérdések tudatosításának növelése mind a munkáltatóknak, mind a munkavállalóknak nagy hasznára válik” – vélekedik Aranyi Rita a MindentMent rendelőhálózat igazgatója.

A program keretében a csatlakozó vállalatok munkavállalóinak évente két alkalommal díjmentes fogászati vizsgálat, állapotfelmérés, panorámaröntgen és konzultáció vehető igénybe. Emellett jelentős kedvezménnyel vehetők igénybe dentálhigiéniai kezelések és egyes csomagok részeként fogászati beavatkozások.

A program különlegessége, hogy a munkavállalók családtagjai részére is elérhetők a kedvezmények. A programban részt vevő vállalatok munkavállalói és családtagjaik külön a cég számára biztosított online felületen tudnak bejelentkezni az egyes szolgáltatásokra. A bejelentkezők a rendelőhálózat nyolc budapesti rendelője közül választhatják ki a legközelebbit.

„A fogászati juttatások nagyon keresettek és értékesek a munkavállalók körében. Amellett, hogy segít a munkavállalóknak megőrizni a jó szájhigiéniát, ami elengedhetetlen a jó általános egészségi állapot fenntartásához és a jó közérzethez, csökkenti a fogászati problémák miatti hiányzásokat. Ezenfelül közvetetten hozzájárul a munkáltatói márka erősítéséhez, segíthet vonzani és megtartani a munkavállalókat” – érvel Aranyi Rita.

A program részletei ezen a címen nézhetők meg.

 

[1] https://www.ksh.hu/docs/hun/ xftp/idoszaki/elef/elef2014_ osszefoglalo.pdf

[2] https://www.ksh.hu/docs/hun/ xftp/idoszaki/pdf/ egeszsegugyi_helyzetkep_2019. pdf

[3] https://www.ksh.hu/docs/hun/ xftp/idoszaki/elef/ee_2019/ egeszsegugyi_ellatas.pdf

(X)