• nátha
    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Több mint 300 Aranyanyu jelölés

Egészségmagazin Forrás: Weborvos

Lezárult a Richter Aranyanyu Díj jelölési szakasza: az aranyanyuk országa vagyunk.

Az Aranyanyuk országa vagyunk: egy hónap alatt több mint 300 jelölés érkezett az idén első alkalommal három kategóriában – pedagógus, egészségügyi szakdolgozó, orvosnő – meghirdetett Richter Aranyanyu Díjra. A Richter Gedeon Nyrt. és a Terézanyu Klub által létrehozott Díj céla, hogy a nők munkájának társadalmi megbecsülését növeljék és olyan területekre irányítsák a figyelmet, ahol szerepük nélkülözhetetlen, mégis csekély erkölcsi és anyagi elismerésben van részük. Az idén az egészségügy és az oktatás területén, három kategóriában – pedagógus, egészségügyi szakdolgozó, orvosnő – lehetett Aranyanyu Díjra jelölni bárkit, aki odaadásával, szakmai elkötelezettségével és emberségével megtestesíti a köztünk élő hősnő fogalmát.

„Tudja, hogy aki adni képes, az nem fogy, hanem gyarapszik"– írja az egyik Aranyanyu Díj jelöltről ajánlója. A jelölésekből az derül ki, hogy nagyon sok nő végzi ennek szellemében nap mint nap munkáját. Óvónők, akik nem csupán figyelnek a rájuk bízott gyerekek minden rezdülésére, hanem alapítványt is létrehoznak, hogy legyen sószobájuk a köhögős téli időszakban, és még saját kezűleg macikat is festenek a helyiség falára. Védőnők, akik úgy gondoskodnak egy-egy nehéz helyzetbe került családról, mintha a sajátjuk lenne.

Gyógytornász, aki nem csupán újra tanítja járni páciensét, hanem életkedvét, önbizalmát is segít visszaadni, logopédus, aki hosszú évek szívós munkájával szóra bírja a néma, autista kisfiút. Orvosnő, aki új kórházi osztályt hoz létre és irányít, de energiájából mindig telik gyógyító jó szóra is, vagy aki oroszlánként küzd a betegéért és barátként kíséri végig a több éves gyógyulási folyamaton.

Érkeztek jelölések tanítónőkre, akik kifogyhatatlan kreativitással szerettetik meg a tanulást diákjaikkal, tanárnőre, aki irodalmi fesztivált hoz létre önerőből, vagy aki példátlan türelemmel bánik kamaszodó osztályával: „Az én szememben Júlia néni egy igazi „Hősnő", mert más tanár már rég a haját tépve menekült volna az osztályunktól, de ő kitart és rendületlenül bízik bennünk. Már most sajnálom, hogy csak nyolcadikig fog tanítani. Ezzel a jelöléssel egyben bocsánatot szeretnék kérni a sok bosszúságért, amit okoztam és kimutatni felé a tiszteletemet."

A jelölések többségét gyógyult páciensek, egykori tanítványok, hálás szülők küldték, de érkeztek ajánlások gyerekektől, férjektől is, akik azért hálásak, mert édesanyjuk, feleségük ugyanolyan, néha emberfeletti erőt kívánó odaadással képes gondoskodni családjáról, mint ahogyan a munkáját végzi. „Azt, hogy én most interneten keresztül, laptopon írhatok nektek, nagyon nagy munka árán tudja nekem megadni. Átszámolva, tíz ügyeletben töltött éjszaka, plusz egy hét rendes délutáni műszak. A reggeli tojásomat sem tudnám megenni, ha nem ő kapta volna egy betegtől, akihez éjjel-nappal járt injekciózni, két munka között." – írja az egyik jelölő édesanyjáról, aki húsz éve dolgozik asszisztensként egy háziorvosi rendelőben.

A több mint 300 pályázat között érkeztek ajánlások közismert szakemberekre is. Jelölték például Feszt Tímeát, a TRAPPANCS Egyesület „motorját", a Nemzetközi Mosolyrend lovagját, Dr. Geréb Ágnest, az otthonszülés úttörőjét, vagy L. Ritók Nórát, az Igazgyöngy Alapítvány munkatársát, aki pedagógusként rászoruló családokon segít és blogján rendszeresen hírt is ad róluk. A pályázat kiírásának megfelelően az Aranyanyu Díj döntőjébe
olyan jelöltek kerülnek, akik még soha nem álltak a figyelem középpontjában.

Az Aranyanyu Díj három kategóriájának 15 döntőse november 9-én mutatkozik be a Femina.hu weboldalon. November 9. és 20. között egyrészt mindhárom kategóriában lehet szavazni a közönségdíjasokra, másrészt szakmai zsűri dönt a díjazottakról és a fejenként 200.000 forint jutalom sorsáról. A zsűri tagjai: Gyarmati Andrea gyermekorvos, olimpiai érmes úszó; Kriston Andrea pedagógus, a Kriston Intim Torna módszer kidolgozója és Nagy Tímea, kétszeres olimpiai bajnok párbajtőröző, Beke Zsuzsa, a Richter Gedeon Nyrt. kormányzati kapcsolatok és PR vezetője és Rácz Zsuzsa író.