Van értelme dolgozni emberi kapcsolatainkon, megtérül a befektetett munka.
Vajon mennyire meghatározóak nemi szerepeink a mindennapi érintkezések során? Mik a kiegyensúlyozott és örömteli párkapcsolatok kialakulásának alapkövei? Mitől tud hatékonyan működni a kommunikáció két ember között? Napjainkban az emberi kapcsolatok – amelyek talán a legfontosabb erőforrást jelentik az életünkben – mind gyakrabban mondanak csődöt… A válások száma folyamatosan nő, és a hosszú távú párkapcsolatok működtetésébe is sokan buknak bele.
Belső Nóra szakmai és emberi meggyőződése, hogy a lelki problémákhoz és pszichés zavarokhoz fűződő negatív társadalmi atitűd elsősorban az ismeretek hiányából fakad. A napokban megjelent „Utak egymáshoz" című könyvének fő célja, hogy segítsen eligazodni a párkapcsolati érintkezés útvesztőiben.
A könyv azoknak szól, akik képesek és hajlandóak elgondolkodni életük mindennapjain, akik nyitottak arra, hogy tudatosabban cselekedjenek és arra törekednek, hogy ügyesebben és hatékonyabban fejezzék ki az érzéseiket. A könyv megerősíti az olvasót abban, hogy van értelme dolgozni emberi kapcsolatainkon s a „befektetett munka" bizony megtérül!
Dr. Belső Nóra pszichiáter szakorvos. Érdeklődése középpontjában a hangulati zavarok, a depresszió és a bipoláris betegség, továbbá a pszichoszomatikus betegségek (határterületi kérdések) és a párkapcsolatok működésének jellegzetességei állnak. Klinikai és tudományos munkáját az azóta már bezárt OPNI-ban végezte. Több hazai és nemzetközi klinikai és farmakológiai vizsgálatban is részt vett, két évig az OPNI Kutatás Etikai Bizottságában is közreműködött. A Magyar Orvosi Kamara, a Magyar Pszichiátriai Társaság és a Magyar Biológiai Pszichiátriai Egyesület, továbbá a Harc a női szívekért Alapítvány kuratóriumának tagjaként is résztvevője a magyar orvosi szakmai közéletnek.