A tanyasi körülmények között kihordott terhesség befolyásolja a magzatok speciális immunszabályozó fehérvérsejtjeinek működését.
Tudósok állítása szerint azok az anyák, akik farmon élnek és nem bolti tejet fogyasztanak terhességük alatt, védelmet biztosítanak gyermeküknek az allergiás megbetegedésekkel szemben.
A müncheni gyermekklinika 18 farmon és 59 nem farmon élő anyát vizsgált, és vette górcső alá napi étkezési és életvezetési szokásaikat. E megfigyeléseket egészítették ki egy sor laboratóriumi vizsgálattal. A kutatás során a fenti anyák gyermekeinek vérvizsgálata során érdekes felfedezést tettek.
Azt találták, hogy a tanyasi körülmények között kihordott terhesség befolyásolja a még meg nem született magzatok speciális immunszabályozó fehérvérsejtjeinek (úgynevezett T szupresszor sejtek) működését. Ezek a sejtek felelősek azért, hogy bizonyos esetekben elnyomják a szervezet immunválaszát, például, ha saját szervezetből származó sejttel találkoznak, ez pedig nélkülözhetetlen az egészséges védekező rendszer kialakulásához.
A kutatást vezető Dr. Bianca Schaub az eredmények összegzésekor kifejtette, hogy a feltárt összefüggések egyértelműen azt mutatták, hogy a tanyasi körülményeknek kitett anyák gyermekeinek több és jobban működő T szupresszor sejtje van. Az összefüggés még az iméntinél is erősebb azon anyák esetében, akik a farmon termelt tejet itták és munkájuk során a szénapajtában is dolgoztak.
Az eredményeket első ízben az American Thoracic Society Torontóban rendezett nemzetközi konferenciáján mutatta be Dr. Schaub, aki felfedezésének jelentőségét abban látja, hogy az allergiás betegségek megelőzésében, esetleg egy oltóanyag kifejlesztésében segítheti a kutatókat.