• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Világnapi üzenet: LEGYÉL HŐS! Ments életet!

Egészségmagazin Forrás: Weborvos

Veszélyhelyzetekben az emberi életek kilencven százalékát a helyszínen jelenlévő civilek mentik meg.

Ez derül ki a Nemzetközi Vöröskereszt adataiból. Az  Elsősegélynyújtás Világnapján (szeptember 13.) ezúttal a veszélyhelyzetek és katasztrófák idején nyújtott elsősegély fontosságára hívja fel a figyelmet a Vöröskereszt.

Minden ötödik másodpercben meghal valaki a világon valamilyen sérülés következtében. Legyen az baleset, vagy természeti katasztrófa, mindannyian kerülhetünk veszélyhelyzetbe. Ez bárkit, bárhol, bármikor érinthet. Minél több az elsősegélynyújtásra kiképzett és annak használatára felkészült ember, annál nagyobb eséllyel előzhetjük meg a sérülésekkel összefüggő halálesetek bekövetkezését nap, mint nap.

Képzettnek lenni az elsősegélynyújtás terén csökkenti a sebezhetőségeket, és segíti az alkalmazkodó képes közösségek megteremtését, felkészíti az embereket arra, hogy hogyan reagáljanak egy újabb katasztrófa esetén.

Szeptember 13-án, az Elsősegélynyújtás Világnapján azok a „hős elsősegélynyújtók" állnak a középpontban, akikre szükségünk van, hogy felkészülten életeket mentsenek katasztrófák és napi veszélyhelyzetek esetén is.

Sokszor a félelem és az elsősegélynyújtásban való jártasság hiánya jelent akadályt, amikor egy élet forog kockán és cselekedni kell. Az újraélesztés (CPR) megkétszerezheti, vagy háromszorozhatja az áldozat esélyét a túlélésre, ha a hirtelen szívmegállás után azonnal és helyesen alkalmazzák. Ám csak  az áldozatok harminckét százaléka kap segítséget a jelenlévő szemlélőktől – derül ki a világméretű felmérés adataiból. 

A Vöröskereszt Vörösfélhold Mozgalom, a világ vezető elsősegélynyújtást oktató és szolgáltató szervezeteinek egyike, 14 millió embert oktat évente életmentő ismeretekre.

A Magyar Vöröskereszt egyik legismertebb alapfeladata - a véradás mellett- az elsősegélynyújtó ismeretek terjesztése, oktatása. A Vöröskeresztnek országosan mintegy 10 ezer elsősegélynyújtó önkéntese van, csak tavaly 70 ezren tettek sikeres közúti elsősegélynyújtó vizsgát a hazai legnagyobb  humanitárius szervezetnél. Idén 43. alkalommal szervezte meg Országos Elsősegélynyújtó Versenyét, melyen évről-évre 300 fiatal elsősegélynyújtó méri össze tudását. A Magyar Vöröskereszt egyik  legnépszerűbb programja Balatoni Elsősegélynyújtó Szolgálat, ahol képzett vöröskeresztes önkéntesek 2007 óta 27 245 strandoló sérülését látták el szakszerűen, a szolgálat indulása óta négy esetben életet is mentettek.

Szeptember 13-án, az Elsősegélynyújtás Világnapja alkalmából és az elkövetkezendő napokban a Magyar Vöröskereszt országszerte több településen – Budapest, Pécs, Miskolc, Szeged, Dunaújváros, Győr, Debrecen – újraélesztési és elsősegély-bemutatókat, villámtanfolyamokat, nyílt szakkört, baleseti szimulációkat szervez, hogy felhívja a társadalom figyelmét az elsősegélynyújtás

Részletes program és bővebb információ: www.voroskereszt.hu