A projekt közel kétszáz millió forintos támogatásban részesült, jórészt uniós forrásból valósul meg.
A „Betegbiztonság növelését célzó fejlesztések a Debreceni Egyetem Klinikai Központjában” című projekt célja az egészségügyi ellátással összefüggő fertőzések alacsony szinten tartása komplex infekciókontroll stratégiával, ezen belül a kézhigiéne jelentős fejlesztésével, a multirezisztens kórokozók előfordulásának csökkentése az intézményben a környezeti infekciókontroll biztosításával, valamint a Debreceni Egyetem Klinikai Központ mindkét telephelyének legionella mentesítése. A projekt közel kétszáz millió forintos támogatásban részesült (85%-ban uniós, 15%-ban hazai központi költségvetési forrásból) - tudatta közleményében az intézmény.
A projektben beszereztek három nagy teljesítményű folyamatos UV-C sugárzással működő térfertőtlenítő rendszer, amelynek alkalmazásával kiiktatják az emberi tévedés lehetőségét, és kiváltják a kemizációt a térfertőtlenítésben. A beszerzett 400 kézfertőtlenítő adagoló használatával növelni kívánják a kézhigiénés direkt compliance értéket, biztosítva a kézfertőtlenítés lehetőségét nemcsak az egészségügyi dolgozók, hanem a betegek és hozzátartozók részére is. A klinikatelep legionella mentesítése több mint tízéves problémát oldott meg, csökkentve a betegek legionella expozitíciójának kockázatát. A nagyrizikójú osztályokon – transzplantációs, koraszülött és felnőtt intenzív - a betegek védelme érdekében ezután is alkalmazni fogják a végponti vízszűrőket. A hat endoszkóp mosó/fertőtlenítő rendszer az endoszkópos vizsgálatok gördülékenységét javítja azzal, hogy a rövid ciklusidejű fertőtlenítésnek köszönhetően több vizsgálat végezhető el.
A fejlesztések javítják az egészségügyi dolgozók munkakörülményeit és a betegellátás minőségét, valamint növelik a betegek és hozzátartozóik elégedettségét.