A bértábla még az emelt mértékekkel sem fogja elérni a jelenleg hatályos szakmai bérminimumot.
"A bejelentett béremelés az jó, a mértéke nagyon kicsi a szükséglethez képest, az hogy megint többnek akarják mutatni, mint ami az meg csak újabb elégedetlenséget eredményez a dolgozók között. Másrészt az emelés az előző ígéret vége, nem valami nagy új dolog, így ez a 72% csúsztatás" - írta a Független Egészségügyi Szakszervezet a facebook oldalán.
Mint írták, "A nagyobb baj az, hogy ezzel az emeléssel is sokan csak a minimálbér, szakmai minimálbér szintet érik el, nincs érdemi előmeneteli lehetőség, a szakmai gyakorlat elismertsége alacsony, a szakmához való hűség az nem érték.
A bérek és keresetek rendszeres összekeverése a kormányzati szereplők részéről tudatlanságra utal, vagy a közvélemény megtévesztésére szolgál. A 200 000 Ft körüli alapbérből úgy lesz 340 000 körüli kereset- ami az átlagot tekintve erősen vitatható - hogy a munkavállaló sokat túlórázik, van aki havi 250-280 órát dolgozik, éjszakai műszakokat vállal, a pihenőnapon is dolgozik, miközben a törvényes munkaidő 168-176 óra hónapoktól függően. Ezt mindig elfelejtik hozzátenni. Így azért már nem tűnik olyan impozánsnak ez a szám. A statisztikák nem mutatják az alapbéreket csak a kereseteket, amiben az orvosok is benne vannak, meg a pótlékok is.
A dolgozók nem hülyék, látják mi van a bérpapírokon, és nem kellene a közvéleményt ezekkel a számokkal az egészségügyi dolgozók ellen hangolni. A jelenlegi béremelés a dolgozók egy részét lényegében nem fogja érinteni, mivel a bértábla még az emelt mértékekkel sem fogja elérni a jelenleg hatályos szakmai bérminimumot - írták.