2019. július 15-én, Budapesten bemutatták és elfogadták az EMMI és WHO által kidolgozott dokumentumot.
A WHO a Magyarországgal folytatott szakpolitikai párbeszéd folyamatát példaértékűnek tartja, különösen az érintett ágazatok és az egyes döntéshozatali szintek közötti szoros együttműködés szempontjából - tudatta közleményben az Emmi.
Az Egészségügyi Világszervezet és az Emberi Erőforrások Minisztériuma között 2018 júniusa óta folyamatban lévő szakpolitikai párbeszéd eredményeképpen 2019. július 15-én, Budapesten elfogadásra és bemutatásra került az egészség-egyenlőtlenségek csökkentését célzó, EMMI és WHO által kidolgozott dokumentum. A magas szintű megbeszélésen részt vettek az Emberi Erőforrások Minisztériuma érintett ágazatai, a témában illetékes minisztériumok, illetve az Egészségügyi Világszervezet.
A szakpolitikai összegzés megállapításainak nyomon követésére, az egészség-egyenlőtlenségek csökkentését célzó kormányzati intézkedések végrehajtására, az előrehaladás monitorozására az EMMI, a Pénzügyminisztérium, a Belügyminisztérium és az Innovációs és Technológiai Minisztérium együttműködésében egy ágazatközi munkacsoport jött létre, amely a WHO módszertan felhasználásával működik majd.
Az egészségi állapot javítását, az egészség-egyenlőtlenségek felszámolását befolyásoló társadalmi meghatározók komplex, ágazatközi megközelítésű kezelése (az érintett ágazatok – többek között az oktatás, a családpolitika, a sport, a társadalmi befogadás, a szociális védelem, a foglalkoztatás és az innováció területének – bevonásával) összhangban van az EMMI által kidolgozott kormányprogrammal, illetve a WHO "Egészség 2020" Európai Egészségpolitikai Keretében leírtakkal és a Fenntartható Fejlődési Célokkal - írták.