• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Aknarobbanásban sérült gyermekeket fogadunk

Egészségpolitika Forrás: MTI

Mikola: Magyarország bekapcsolódik a nyugat-balkáni humanitárius akcióba.

Magyarország bekapcsolódik az International Trust Fund (ITF) nyugat-balkáni humanitárius akciójába - jelentette be a Külgazdasági és Külügyminisztérium biztonságpolitikai és nemzetközi együttműködésért felelős államtitkára kedden, budapesti sajtótájékoztatóján. Mikola István elmondta: az ITF-et (amit úgy lehetne fordítani, hogy nemzetközi bizalmi pénzalap) 1998-ban Szlovénia kezdeményezésére alapították, hogy a válsághelyzetbe került Bosznia-Hercegovinának politikai és humanitárius segítséget nyújtson. Később a szervezet a többi balkáni ország konfliktusainak rendezésében is szerepet vállalt.

Az ITF fő profilja az aknamentesítés, az aknák megsemmisítése, valamint az aknarobbanásokban megsérült emberek, különösen gyermekek ellátása - közölte az államtitkár. Kiemelte: Magyarország 1998 óta mintegy 75 ezer amerikai dollárral, valamint szakemberekkel is támogatta a szervezet munkálatait. Mikola István hozzátette: a közelmúltban az ITF vezetője és Szlovénia magyarországi nagykövete kereste fel azzal, hogy Magyarország vállalja el a sérült gyermekek rehabilitációs kezelését.

Mikola István, aki 2000 és 2002 között az első Orbán-kormány egészségügyi minisztere, valamint a Magyar Kórházszövetség elnöke is volt, Velkey Györggyel, a szövetség jelenlegi elnökével egyeztetve igent mondott a kérésre.

Elsőként néhány gyermek érkezik a fővárosi Bethesda Gyermekkórházba - mondta az államtitkár, hozzátéve: később több kórházban további gyermekek ellátására is lehetőség lesz.

Mikola István kérdésre válaszolva elmondta: amiben tudja, Magyarország a jövőben is segíteni akarja az ITF munkáját. Magyarország befogadó ország, érzékeny a szociális problémák iránt - emelte ki az államtitkár. "A migráció kapcsán is mindig azt hangoztatjuk, hogy mi az üldözötteket, a hitük, meggyőződésük miatt bajba kerülteket vagy éppen a háborús veszély ellen menekülőket mindig befogadjuk" - fogalmazott. "Ez az államalapításunk lényege: mi egy befogadó nemzet vagyunk" - közölte Mikola István, de leszögezte: "a nagy népvándorlás egy másik kérdés".

Velkey György, a kórházszövetség elnöke kiemelte: az elmúlt években a magyar egészségügyben a rehabilitációs ellátás, azon belül a gyermekrehabilitáció területe is jelentősen fejlődött. Uniós források révén számos infrastrukturális fejlesztés történt, és a terület az emberi erőforrások tekintetében is erősnek mondható - hangsúlyozta.
A szövetség vezetője, aki a Magyarországi Református Egyház Bethesda Gyermekkórházának főigazgatója is egyben, azt mondta: a feltételek adottak a sérült gyermekek ellátásához. Kitért arra is, hogy a Bethesda gyermekrehabilitációs osztálya 2007 óta a legjobbak között van, és az elmúlt időszakban az égési sérülésekre specializálódott ellátást is megerősítették.