• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Államosítás: pontosít a NEFMI

Egészségpolitika Forrás: Weborvos

Várhatóan 2012. május 1-jéig az összes városi kórház átvételére sor kerül.

A mai napon több információ is tévesen jelent meg a sajtóban a kórházak állami kézbe történő átvételével kapcsolatosan, ezért fontosnak tartjuk az alábbiak tisztázását: Mint ismeretes az egészségügyi szolgáltatók tekintetében az állam központi szerepvállalása már elkezdődött. Első ütemben 2012. január 1-jétől a fővárosi és a megyei kórházak kerültek a Gyógyszerészeti és Egészségügyi Minőség- és Szervezetfejlesztési Intézetet (GYEMSZI) fenntartása alá. A kormány szándéka szerint 2013. január 1-jéig pedig a városi kórházakat és a járóbeteg-szakrendelőket is átveszi az állam - pontosított közleményben az egészségügyi államtitkárság.

A következő ütemben várhatóan 2012. május 1-jéig az összes aktív fekvőbeteg ellátást is nyújtó városi kórház átvételére kerül sor. Mindemellett hangsúlyozzuk, hogy a GYEMSZI munkatársai az elmúlt hónapokban felmérték a hazai kórházak kapacitásait, a humánerőforrás helyzetet, illetve megvizsgálták a betegutakat. Ezek ismeretében néhány héttel ezelőtt az Egészségügyért Felelős Államtitkárság és a GYEMSZI képviselői személyesen látogatottak el az integráció, illetve funkcióváltás szempontjából elsősorban érintett aktív ellátást végző fekvőbeteg intézményekbe.

A fekvőbeteg struktúra 2012. május 1-jéig megvalósuló változásával kapcsolatos javaslatait a GYEMSZI átadta az ágazati vezetésnek, illetve az OTH-nak. A hivatal ennek megfelelően legkésőbb március 31-ig készíti el az ezekre vonatkozó határozatokat és működési engedélyeket.

A Nemzeti Erőforrás Minisztérium Egészségügyért Felelős Államtitkársága szakmai szempontok alapján hozza meg döntéseit az egészségügyi struktúraátalakítás során - hangsúlyozza a közlemény. Az intézkedések célja, hogy a betegutakat és a betegbiztonságot figyelembe véve a jelenleginél egy jóval hatékonyabban működő egészségügyi ellátórendszer jöjjön létre, amelynek minőségi szolgáltatásaihoz anyagi helyzetétől függetlenül, szükséglete szerint egyforma eséllyel fér hozzá az ország valamennyi polgára. Az átalakítás alapja a betegközpontúság, a transzparencia, és ennek tükrében lépcsőzetesen történik a struktúra kialakítása. Úgy rendezzük át a meglévő kapacitásokat, hogy biztosítsuk a betegek legrövidebb időn belüli hozzáférését az állapotuknak legmegfelelőbb, biztonságos és jó minőségű ellátáshoz -áll a közleményben