• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Ápolók nélkül nem tudna működni az egészségügy

Egészségpolitika Forrás: MTI

Az ápolók munkájukkal mindenkinek példát mutatnak törődésből - mondta Ónodi-Szűcs Zoltán.

Az egészségügyért felelős államtitkár a Magyar ápolók napja alkalmából hétfőn tartott budapesti ünnepségen mondott beszédet.
  

Az Emberi Erőforrások Minisztériumának államtitkára azt mondta, azt tervezik, hogy a szociális ellátórendszerhez sorolják azokat a területeket, amelyek sokkal inkább kötődnek ehhez, mint az egészségügyihez.
  
Hozzátette: valószínűleg mindenki ugyanabban az épületben dolgozik majd, ahol eddig, csak a fenntartó változik.
  
Az egészségügyi és a szociális ellátás különválasztásáról a napokban Ónodi-Szűcs Zoltán azt mondta: a kórházi ágyak egy részén olyan ellátást nyújtanak, amely nem kapcsolódik szorosan a egészségügyhöz. Ma Magyarországon 17 ezer ágyon adnak krónikus vagy rehabilitációs ellátást, és - a szociális államtitkársággal közösen - most azt vizsgálják, hogy ezeket az ágyakat miként lehetne "átadni" a szociális területnek úgy, hogy a finanszírozásuk az egészségügyi kasszában maradjon.
  
A hétfői ünnepségen Ónodi-Szűcs Zoltán közölte, az átalakításhoz két jogszabálycsomagot kell kidolgozni: meg kell teremteni az ellátás úgynevezett minimumfeltételeit és biztosítani kell a két intézményrendszer jó együttműködését, hogy minél kevesebb problémát okozzon a betegek átadása.
  
Az ápolókat méltatva úgy fogalmazott: szerencsére mindig vannak olyan emberek, akik munkájukkal példát mutatnak a többieknek törődésből. Orvosként mindig azt tapasztalta - tette hozzá -, hogy az ápolók nélkül nem tudna működni az egészségügy.
  
A Magyar Ápolási Egyesület ünnepségének fővédnöke, Schmittné Makray Katalin úgy fogalmazott: azokat köszöntik, akik egész évben töretlenül végzik munkájukat.
  
Bugarszki Miklós, az egyesület elnöke arról beszélt, hogy borúlátó becslések szerint "több mint tízezer ápoló hiányzik a biztonságos betegellátáshoz".
  
Kitért arra is: az ápolók napján azoknak a munkáját ismerik el, akik nap mint nap a magyar emberek egészségi állapotának javításán munkálkodnak.
  
Az ünnepségen Batthyány-Strattmann László-díjat, Pro Sanitate-díjakat, Kossuth Zsuzsanna-díjakat és több miniszteri elismerő oklevelet adtak át.
  
Az Országgyűlés 2014. február 6-án nyilvánította Kossuth Zsuzsanna születésnapját, február 19-ét a magyar ápolók napjává.
  
Kossuth Zsuzsanna (1817-1854) Kossuth Lajos legfiatalabb húga volt. Kossuth 1849 áprilisában "az összes tábori kórházak főápolónőjének" nevezte ki. Kossuth Zsuzsanna munkájának eredményeként három hónap alatt több mint hetven tábori kórház létesült. Április 23-ai felhívásában felszólította a magyar nőket, hogy önkéntesként vegyenek részt a sebesültek ápolásában. A szabadságharc bukásáig fáradhatatlanul járta az országot, szervezte és ellenőrizte a katonakórházakat.