• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Átadták a Korányi intézet új kutatóegységét

Egészségpolitika MA 13:46 Forrás: OPKI - Weborvos
Átadták a Korányi intézet új kutatóegységét

Új lehetőséget kínál az olyan innovatív gyógyszerfejlesztésre, amely áttörést hozhat a tüdőbetegségek (tüdőrák) kezelésében.

Új lehetőséget kínál az innovatív gyógyszerfejlesztés hazai palettáján az Országos Korányi Pulmonológiai Intézet (OKPI) újonnan átadott klinikai farmakológiai részlege. Az intézet és a Nemzeti Egészségügyi Fejlesztési Ügynökség (NEFÜ) között korábban létrejött együttműködésnek köszönhetően új fejezet kezdődött a tüdőgyógyászati betegségek kezelésében. Ennek eredményeként kezdi meg működését az intézetben a gyógyszerkutatás és gyógyszerfejlesztés legfontosabb mérföldkövének számító „Korai fázisú” farmakológiai klinikai kutatóegység. Az orvostudományi kutatások és klinikai vizsgálatok nélkülözhetetlenek az egyre hatásosabb, egyre biztonságosabb új gyógyszerek, orvostechnikai eszközök, valamint diagnosztikai és terápiás eljárások kifejlesztéséhez. A fejlesztés egyaránt jelent hatalmas előrelépést az intézmény számára és a hazai egészségügy egészére nézve, hiszen nemcsak orvosszakmai szempontból bír kiemelt jelentőséggel, hanem közelebb visz a jövőben alkalmazható legmodernebb és leginnovatívabb terápiákhoz, tudatta közleményében az intézet.

Dr. Tarnai Judit a NEFÜ részéről hangsúlyozta: „A NEFÜ egyik fontos célja, hogy hathatós támogatást nyújtson az ilyen típusú kutatóegységek és vizsgálati helyszínek kialakításához, és ezzel elősegítse és támogassa az egészségügyben zajló kutatások és klinikai vizsgálatok fejlődését és színvonalát. A korai fázisú klinikai kutatások különösen fontosak, mivel ezek biztosítják a jövő gyógyászati megoldásainak alapjait Az új központ, és egyben kutatási helyszín lehetőséget teremt arra, hogy a magyar betegek a legkorszerűbb, jelenleg még kutatási fázisban levő terápiákhoz is hozzáférjenek, miközben Magyarország is megerősíti helyét a nemzetközi egészségügyi kutatások színterén.” 

A korai fázisú kutatások célja, hogy új, még embereken nem, vagy eddig csak kis létszámú betegen vizsgált gyógyszerjelölteket teszteljenek. Az OKPI új központja különösen fontos a daganatos, tüdőrákos betegek kezelésében. Dr. Bogos Krisztina, az OKPI főigazgatója elmondta: „A tüdőrák jelenleg nem gyógyítható, azonban az ilyen korai fázisú klinikai kutatások lehetőséget adnak arra, hogy áttörést érjünk el a kezelésében.” Az új kutatórészleg modern eszközökkel és kiváló szakemberekkel dolgozik. De nemcsak a betegek számára nyújtunk reményt új jövőbeli terápiákra, hanem tovább erősítjük intézményünk vezető szerepét a tüdőgyógyászati kutatások és terápiák fejlesztésében, amelyek révén hatékonyabb és célzottabb kezelési lehetőségeket kínálhatunk a jövőben.”

Általában a klinikai kutatások lehetőséget teremtenek arra, hogy a magyar betegek elsőként juthassanak hozzá a legújabb, fejlesztés alatt álló gyógyszerekhez, amelyek akár életmentők is lehetnek. Dr. Temesi Gabriella, az OKPI orvosigazgatója hozzátette: „Ez az új kutatóegység lehetővé teszi számunkra, hogy olyan új gyógyszerjelölteket alkalmazzunk, amelyek a korábbi kezeléseknél hatékonyabbak lehetnek, így az új terápiák alapjául szolgáljanak.

A most átadott kutatóegység jelentős előrelépést jelent a magyar egészségügy számára, hiszen a legmodernebb terápiák és kutatások révén a jövő tüdőgyógyászati kezeléseinek alapjait fektetik le.