• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Elérhető a digitális várandósgondozási kiskönyv az EgészségAblakban

Egészségpolitika 2025.04.14 Forrás: MTI
Elérhető a digitális várandósgondozási kiskönyv az EgészségAblakban

Az EgészségAblak új funkciója azoknak érhető el, akiknek a védőnője már rögzítette az adatokat a Védőnői Országos Információs Rendszerben.

Digitálisan is elérhetővé vált a várandósgondozási kiskönyv az EgészségAblak applikációban - közölte a Belügyminisztérium stratégiai ügyekért felelős helyettes államtitkára az MTI-vel vasárnap.

Molnár Karolina a közleményben felhívta a figyelmet arra, hogy a várandósgondozási kiskönyv minden kismama számára kötelező dokumentum, amely nyomon követi a várandósság 9 hónapját. Az elektronikus dokumentum tartalmazza a várandósság alatti vizsgálatok, szűrések és laboreredmények adatait, és a szülésig végigkíséri a kismamát.

Azt írta, a papíralapú változat mellett mostantól digitálisan is elérhető az ingyenesen letölthető EgészségAblak applikációban.

Az új funkció célja, hogy a várandósok és az őket gondozó szakemberek - védőnők, szülész-nőgyógyászok, háziorvosok - számára kényelmesebbé és átláthatóbbá váljon az adminisztráció, valamint így biztosított az adatok gyors és pontos elérhetősége.

Hozzáfűzte: a dokumentum digitális változatában ugyanúgy megtalálhatók a vizsgálati eredmények és bejegyzések, mint a hagyományos kiskönyvben, azonban nem áll fenn annak a veszélye, hogy a kiskönyv eltűnik vagy megsérül.

Az EgészségAblak új funkciója azon várandós felhasználók számára érhető el, akiknek a védőnője már rögzítette az adatokat a Védőnői Országos Információs Rendszerben. A digitális várandósgondozási könyv nemcsak a kismamák számára jelent segítséget, hanem az egészségügyi szakemberek számára is, hiszen nemcsak praktikusabb, hanem gyorsabb is - írták.

A helyettes államtitkár közleménye szerint az EgészségAblak mobilalkalmazást eddig több mint 4 millió alkalommal töltötték le, a felhasználók havonta átlagosan 15 millió betegdokumentumot érnek el rajta keresztül, így az applikáció mára az egyik legnépszerűbb digitális egészségügyi platform Magyarországon.

Az applikáció újabb fejlesztései közé tartozik az eBeutaló rendszer bővítése, amely lehetővé teszi, hogy a betegek a beutalóval ne kizárólag a lakcím szerinti szakrendelőbe foglaljanak időpontot, hanem bármely, az alkalmazásban elérhető intézménybe.

A változás jelentősen növeli az ellátás rugalmasságát, hiszen lehetővé teszi, hogy az érintettek a számukra legkedvezőbb - például időben legközelebbi vagy földrajzilag leginkább elérhető - időpontot válasszák - olvasható a Belügyminisztérium közleményében.