• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Szakmai segítség látássérült gyermeket nevelő szülőknek

Hírek 2025.04.14 Forrás: Weborvos
Szakmai segítség látássérült gyermeket nevelő szülőknek

A „Lásd jobban – Segíts jobban” beszélgetéssorozat szakértők és érintettek bevonásával segít eligazodni a látássérült gyermekek világában.

Mit jelent látássérült gyermeket nevelni? Milyen úton halad egy család a tünetektől a diagnózisig, majd az intézményválasztásig? Hogyan segíthetjük a fejlődésüket, ha a látássérülés egyéb nehézségekkel is társul? Ezekre a kérdésekre ad választ a Koraszülöttekért Országos Egyesület új, 9 részes beszélgetéssorozata, a „Lásd jobban – Segíts jobban”, amely szakértők és érintettek bevonásával segít eligazodni a látássérült gyermekek világában a korai felismeréstől a komplex fejlesztésig, és amely bárki számára elérhető már az egyesület weboldaláról - adták hírül közleményben.

„Az elmúlt években egy-egy gyakorlati témát járunk körbe a beszélgetéssorozatainkkal, hogy hiteles és közérthető módon segítsük az érintetteket. Büszkék vagyunk rá, hogy az idei tematikus epizódokhoz neves szemészorvosok és gyógypedagógusok mondtak igent a felkérésünkre, akik szakmájukban kiemelt tudással bírnak. Egyúttal arra is figyeltünk, hogy a látássérült gyermekeket nevelő szülők is elmondhassák, megoszthassák gyakorlati tapasztalataikat, amivel sorstársaikat tudják segíteni, adott esetben motiválni és lélekben erősíteni” – mondta el az új beszélgetéssorozat megjelenése kapcsán Földvári Nagy Zsuzsanna, a Koraszülöttekért Országos Egyesület alapítója, elnöke.

A 9 epizódban szó esik az első tünetekről és diagnózisról, a koraszülöttekre jellemző látási problémákról, rövid- és tompalátásról, a kancsalság kezelési lehetőségeiről, a látássérült gyermekek intézményválasztási lehetőségeiről, a speciális gyengénlátókat fogadó óvodákról és iskolákról, fejlesztési lehetőségekről, az egyéb, a látássérüléssel együtt jelentkező problémákról és az agyi eredetű látássérülésről is.

A komplex témákat olyan neves szakemberek igyekeznek az egyes adásokban gyakorlati és közérthető módon feltárni, mint Bata Tímea, a Budapesti Korai Fejlesztő Központ munkatársa, dr.  Domsa Patrícia, a Non Plus Ultra Látásközpont vezetője, Illényi Eszter szakpszichológus, gyógypedagógus, logopédus és szülő-csecsemő konzulens, Királyhidi Dorottya, a Siketvakok Országos Egyesülete alapítótagja és szakmai vezetője, Kónya Katalin, a Gyengénlátók Általános Iskolája, Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézménye és Kollégiuma többcélú gyógypedagógiai intézmény főigazgatója, Szeszák Szilvia, a Vakok Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézménye Óvodájának a vezetője. A szülői oldalt pedig Szabó-Schönecker Zsuzsanna, egy extrém koraszülött látássérült kamaszlány édesanyja képviseli.

Az egyes epizódok ingyenesen elérhetőek a Koraszülöttekért Országos Egyesület hivatalos weboldalán.