• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Építményadó: vajúdnak a hegyek…

Egészségpolitika Forrás: Weborvos Szerző:

Már a fideszes képviselők is kínosnak érzik az adómentesség körüli történéseket.

Sete suta az egész módosítás, nem végeztünk jó munkát – fogalmazott önkritikusan Heintz Tamás (Fidesz) képviselő a parlament egészségügyi bizottságának mai ülésén, ahol többek között arról tárgyaltak, mely egészségügyi ellátók mentesüljenek az építményadó alól.

Mint kiderült, már a Kósa Lajos által március elején benyújtott törvényjavaslathoz érkezett módosító javaslatok értelmezésével is gondjuk támadt a képviselőknek. Mint ismeretes, Kósa március elején kezdeményezte, hogy az egészségügyi intézmények céljára szolgáló helyiségek mentesüljenek a helyi adó alól. Ezt túl nagy kedvezménynek tartotta képviselőtársa, Láng Zsolt, aki csak a háziorvosoknak és a fogorvosoknak adott volna mentességet. Javaslata azonban ahelyett, hogy a megoldás felé vezetett volna, még több problémát dobott a felszínre.

Egyrészt kiderült, hogy mindössze alig több, mint száz háziorvost, fogorvost érintene a kedvezmény, hiszen azok, akik önkormányzati, állami vagy egyházi tulajdonú helyiségben végeznek közszolgáltatást, egyébként is adómentességet élveznek a januárban hatályba lépett, helyi adókról szóló törvény szerint. A patikákról viszont elfeledkeztek, figyelmeztetett Nagy Kálmán (KDNP) képviselő, aki szerint inkorrekt és etikátlan különbséget tenni az orvos és a patikus között.

A finanszírozás módja legyen az alapja az adó, illetve az adómentesség megállapításának, javasolta Heintz Tamás, akivel Nagy Kálmán is egyetértett. Magyarán, aki csak az OEP-től kap finanszírozást, az mentességet élvezzen, akinek más bevétele is van, mert például üzemorvosként is a rendelőjében dolgozik, az arra a tevékenységére ne kapjon mentességet.

„Nem tudjuk itt eldönteni, hogy mi a jó egy-egy önkormányzatnak, ezért a helyi adók kérdésében szabad kezet kellene adni a helyhatóságoknak" – fogalmazott a polgármesterek gondjait városvezetőként jól ismerő Zombor Gábor (Fidesz). Azt kérte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) jelenlévő képviselőjétől, hogy olyan javaslatot terjesszenek be, amit az önkormányzatok be is tudnak tartani. A tárca főosztályvezetője, Kónya Lóránt szerint ők is ezt preferálják, hiszen a helyhatóságnak lehetősége van a törvény értelmében akár 0 forint építményadót megállapítani az egészségügyi szolgáltatókra.

Bár elhangzott, hogy az egész törvényjavaslatot újból és más alapokra helyezve kellene kidolgozni, mégis elfogadták Láng Zsolt indítványát, és Nagy Kálmán patikusokra vonatkozó javaslata is zöld jelzést kapott, vagyis egy tulajdonoshoz tartozó gyógyszertár és ehhez kapcsolódó fiókgyógyszertár mentességet kapjon. Mint elhangzott, az NGM-nél jelenleg készül az előterjesztés, kormányálláspont még nincs.