• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Fidesz: széles körű egyeztetés az új fővárosi kórházról

Egészségpolitika Forrás: MTI

A Kórházszövetség, a MOK és fővárosi kórházvezetők véleményét is kikérik a hely megválasztásához.

Széles körű egyeztetés kezdődik az új budapesti kórház ügyében - közölte a Fidesz budapesti elnöksége szerda este az MTI-vel.

Az elmúlt hetekben vita alakult ki a budapesti városvezetők között az új fővárosi kórház ügyében, a Fidesz budapesti elnöksége ezért szerdán napirendre tűzte a kérdést - írták. Közleményükben kiemelték: az elnökség üdvözli, hogy a kormány "egy ilyen nagy volumenű kórház fejlesztését tervezi". Az pedig "természetes, hogy egy ekkora beruházást minden városvezető szeretne a saját területén megvalósítani", a döntést azonban sok vélemény figyelembe vételével kell meghozni - tették hozzá.

A szerdai ülésen úgy döntöttek: a következő hónapokban - Tarlós István főpolgármester bevonásával - az érintettek lehető legszélesebb körével egyeztetnek a kérdésről. A Magyar Kórházszövetség, a Magyar Orvosi Kamara, az egészségügyért felelős államtitkárság, a Budapesti Önkormányzatok Szövetsége, a fővárosi kórházvezetők és a kormányhivatal vezetőjének véleményét is kikérik - közölték. Hozzátették: sok véleményt kell figyelembe venni, egyebek mellett közlekedésszervezési kérdéseket vagy - ha az ellátási terület túlnyúlna Budapest határain - az agglomerációs települések véleményét. Kiemelték: azt szeretnék elérni, hogy ősszel egy alaposan kidolgozott javaslatot tehessenek a kormánynak.

Korábban Tarlós István főpolgármester és Láng Zsolt (Fidesz-KDNP) II. kerületi polgármester az Országos Pszichiátriai és Neurológiai Intézet (OPNI) területét tartotta a legalkalmasabbnak egy új kórház létrejöttére, Wintermantel Zsolt (Fidesz-KDNP), Újpest polgármestere viszont egy IV. kerületi kórház mellett foglalt állást.

Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter álláspontja szerint konzultációt kell indítani a kérdésről, meg kell kérdezni a budapestieket, mit gondolnak a mai fővárosi egészségügyi ellátásról és mi az elképzelésük, hol kellene fejleszteni az ellátást.
Szombaton Bús Balázs (Fidesz-KDNP), a III. kerület polgármestere azt közölte az MTI-vel, hogy nem feltétlenül egy új kórház megépítése lenne a megoldás Buda és az agglomeráció egészségügyi ellátására, hanem a meglévő intézmények fejlesztése.

Kedden a napigazdasag.hu azt írta: az utóbbi időszak legélesebb vitája alakult ki a Fidesz budapesti vezetői, polgármesterei között az új, állami szuperkórház miatt, és nincs esély arra, hogy az ellenérdekelt felek engedjenek, mert a hátrálást saját személyes vereségükként értékelnék.