• nátha
    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

    • Tízből csak három magyar fújja ki helyesen az orrát

      Tízből csak három magyar fújja ki helyesen az orrát

  • melanóma
    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

    • Orvosi bravúr került a Guinness Rekordok Könyvébe

      Orvosi bravúr került a Guinness Rekordok Könyvébe

  • egynapos sebészet
    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

    • Egynapos sebészet: új szakmai kollégiumi tagozata van a területnek

      Egynapos sebészet: új szakmai kollégiumi tagozata van a területnek

Hamarabb meg fogunk halni - tiltakoznak a betegek

Egészségpolitika Forrás: Weborvos

Ha elveszik a gyógyszerünket, hamarabb kell meghalnunk!

"Vastagbélrákos és végbélrákos betegek ezrei halhatnak meg korábban, ha változatlan formában életbe lép az emberi erőforrások miniszterének rendelettervezete, amelyet kétnapos(!) véleményezési határidővel tettek közzé a minisztérium honlapján december 11-én. Az emésztőszervi daganatos betegeket képviselő Gyógyulj Velünk Egyesület a rákbetegek és családtagjaik nevében tiltakozik, mert a korszerű célzott onkológiai kezelések alkalmazásának szűkítése sokuk számára azt jelenti: hamarabb meg fognak halni" - írja a szervezet sajtóközleményben.

"Komor intézkedéscsomagot küld az Emberi Erőforrások Minisztériuma a rákos betegtársainknak és családjaiknak karácsonyra, ha a december 11-én közzétett rendelettervezet a jelenlegi formában életbe lép. A jogszabálytervezet szerint csak azok az előrehaladott vagy áttétes vastagbélrákos és végbélrákos betegek kaphatnának ezentúl első vonalban – tehát a kezelés elején – célzott onkológiai kezelést, akik a terápiától „potenciálisan operábilissá válhatnak." Ez magyarra lefordítva azt jelenti: akiknek előrehaladottabb vagy áttétes stádiumú daganata miatt nincs esélye a műtétre, azoktól azt a reményt is elvennék, hogy krónikus rákbetegként minél tovább együtt élhessenek a szeretteikkel – a célzott kezeléseket ők ugyanis csak akkor kaphatnák meg, ha a hagyományos kemoterápiát követően már rosszabbodott az állapotuk.

A célzott biológiai kezelések a vastagbélrákos betegek egy részének esélyt adnak arra, hogy daganatuk műthetővé váljon. Betegtársaink nagyobb részénél viszont sajnos nem érhető el teljes gyógyulás, ők abban bízhatnak, hogy a korszerű kezelések révén hosszabb életet nyerhetnek, ezáltal tovább dolgozhatnak, megérhetnek fontos családi eseményeket.

Ma Magyarországon minden vastagbélrákos beteg bízhat abban, hogy a kórházban vagy klinikán megadják neki a hosszabb túlélés esélyét. A célzott terápiák körét nem szűkíteni, hanem az újabb lehetőségekkel bővíteni kell, hogy a terápiás paletta szélesedésével mind több betegtársunknak esélye legyen a jó életminőségben megélhető, hosszabb túlélésre, a személyre szabott kezelésre. A minisztérium viszont most a ma meglévő életesélyét is szűkíteni tervezi a sorstársainknak.

Évente 9 ezer embernél találnak vastagbélrákot Magyarországon, 5 ezer a halálos áldozatok száma. Az érintett betegtársainknak sajnos nincs esélyük a teljes gyógyulásra, de arra még igen, hogy közöttünk éljenek. Az érintett családok nevében kérjük: ne vegyék el ezt az esélyt tőlük!" - áll a Gyógyulj Velünk Egyesület közleményében.

Szócska: félreételmezik a módosítást

Ombudsman: élethez való jogot sért a tervezet

Visszavonják a tervezetet  - az államitikátság közleménye

Legolvasottabb cikkeink